fbpx
Pośpiesznym na świat – odcinek 34 – Przygotowanie do wyjścia ze szpitala cz. 1

Pośpiesznym na świat – odcinek 34 – Przygotowanie do wyjścia ze szpitala cz. 1

Drodzy Rodzice,

choć wielu z Was od momentu zostania rodzicem wcześniaka odlicza czas pobytu dziecka na oddziale do „magicznego” dnia wyjścia ze szpitala, to w przeddzień wypisu wielu z Was może poczuć przerażenie i paradoksalnie zaczyna się zastanawiać, czy aby na pewno dziecko nie potrzebuje już wsparcia w postaci urządzeń monitorujących jego życie oraz pomocy ze strony personelu szpitalnego. Zdarza się, że wielu rodziców, którzy na co dzień przebywali z dzieckiem w trakcie jego pobytu w inkubatorze i uczestniczyli nie tylko w zabiegach pielęgnacyjnych, ale często też medycznych (na pewno znajdą się rodzice, którzy podawali dziecku jedzenie przez sondę lub zakładali opaskę od pulsoksymetru), zaczyna wątpić w swoje umiejętności, postrzegając powrót do domu jako czyhające na dziecko liczne zagrożenia.

Drodzy Rodzice, Wasze obawy są w pełni zrozumiałe i świadczą o Waszej największej trosce i znajomości problemów, na jakie narażony jest wcześniak, ALE jeżeli Wasze dziecko otrzymało przepustkę, jaką jest wypis ze szpitala do domu, to oznacza to, że według wiedzy lekarzy poradzi sobie poza szpitalem, więc zaufajcie swojej intuicji i nabytym już umiejętnościom i cieszcie się, że nadszedł wreszcie upragniony dzień, w którym możecie wreszcie zabrać swoje maleństwo do domu i rozpocząć nowy etap wspólnego życia.

Zapraszamy do subskrybowania naszego kanału: https://www.youtube.com/c/FundacjaWcześniakPośpiesznymNaŚwiat/videos. Bądźcie z nami co wtorek o 9:00 z poranną kawą! Poniżej znajdziecie też linki do innych nagrań z poradami dla rodziców wcześniaków.

Porady przygotowujące do wyjścia wcześniaka ze szpitala już do wysłuchania i obejrzenia w „Pośpiesznym na świat”:

Przed wyjściem ze szpitala do domu warto zadbać:

  • o siebie – być wypoczętym, mieć listę lekarzy i pomocnych numerów, również tych do innych rodziców wcześniaków;
  • o pokój, łóżeczko, otoczenie Waszego dziecka;
  • o zasady wychodzenia na zewnątrz i spotkania z rodziną, znajomymi;
  • o sposób opieki nad dzieckiem, jeśli nie możecie sprawować jej sami.

Poprzedni odcinek:

Pośpiesznym na świat – odcinek 33 – Relacje między rodzicami