Kto może przekazać 1,5% podatku?

Jak przekazać 1,5% podatku?

Na co przeznaczymy 1,5% podatku?

Środki, które przekazywane są przez podatników w rozliczeniu, przeznaczane są na:

Leczenie i rehabilitację wcześniaków – dzieci urodzonych przed upływem 36. tygodnia ciąży.

Wsparcie rodziców wcześniaków – bezpłatna wypożyczalnia sprzętu (np. monitory oddechu).

Wsparcie rodziców wcześniaków – bezpłatna dystrybucja „Niezbędnika rodzica wcześniaka”.

Przekaż 1,5% podatku

Wszystkie kwoty z odpisów 1,5 procenta wpływają na konto ogólne Fundacji i po ostatecznym rozliczeniu przesyłanym przez Urzędy Skarbowe. Na przekazanie organizacjom rozliczenia przez Urzędy Skarbowej ustawowo jest wyznaczony termin do 30 września danego roku. Następnie kwoty przeznaczone na poszczególne dzieci są przekazywane na ich subkonta, a kwoty przekazane z celem szczegółowym podanym jako “cele statutowe”, przeznaczane są na m.in. dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych lub leczenia, druk “Niezbędnika rodzica wcześniaka”, zakup sprzętów do wypożyczalni.

Wcześniaki. Sprawa wielkiej wagi

Jako rodzice wcześniaka napotkaliśmy wielką barierę informacyjną. Tematyka wcześniactwa jest swoistym tabu w Polsce. Zauważyliśmy, iż dostęp do literatury, publikacji merytorycznych, a nawet tak niezbędnych adresów sklepów z ubrankami jest bardzo utrudniony. Zostaliśmy zmuszeni, aby literaturę a nawet pieluchy dla wcześniaków kupować za granicą. Bez tych doświadczeń nie dostrzeglibyśmy wielkiej potrzeby dostarczenia informacji rodzicom wcześniaków – stąd Fundacja.

Wyzwanie bycia rodzicami wcześniaka jest naszym udziałem, dlatego czujemy się zobowiązani do podzielenia się naszymi doświadczeniami z innymi rodzicami.
Chcemy, aby inni rodzice wcześniaków podjęli to samo zadanie – dzielili się swoimi doświadczeniami.

Fundacja umożliwia dostęp do:

  • wiedzy o wcześniakach za pośrednictwem strony internetowej www.wczesniak.pl,
  • bezpłatnego poradnika dla rodziców wcześniaków „Niezbędnik rodzica wcześniaka”,
  • bezpłatnej wypożyczalni sprzętu dla wcześniaków,
  • Grup Wsparcia, założonych przez rodziców wcześniaków, działających w różnych miastach Polski,
  • Programu Mentor, ułatwiającego kontakt pomiędzy rodzicami dzieci urodzonych w podobnym wieku i z podobnymi problemami zdrowotnymi,
  • aktualnych informacji w mediach o wcześniakach.

Naszym marzeniem jest powołanie do życia Narodowego Centrum Wcześniaków. Placówki, w której rodzice wcześniaków wypisanych ze szpitala, będą mieli możliwość kompleksowych konsultacji medycznych, w modelu, w którym to lekarze będą przychodzić na wizytę do dziecka.

Listy do Fundacji:

 

 

“Witam,

dziękuję, że istniejecie. Dziękuję za masę informacji o wcześniaczkach, za historie innych mam i za wsparcie. 19 dni temu urodziłam w 27. tc. córeczkę Gabrysię – jest całym moim szczęściem. Dzięki Wam wiem więcej i już się tak nie boję.”

Paulina

__________________________________

“Tak niedawno pisał do Was mój mąż (wtedy przerażony ponad miarę), jak pojawiły się na świecie nasze bliźniaki/wcześniaki. A teraz… na dniach… dzieciaki wychodzą do domu ;-)))

W głowie się nie mieści, że to przeżyliśmy…. wszyscy…

Jeszcze raz… bardzo, bardzo dziękuję za założenie fundacji. Naprawdę nie wiem, jak dałabym sobie radę z tym wszystkim, gdyby nie kontakt z innymi rodzicami wcześniaków, których poznałam właśnie przez fundację.”

Marta

__________________________________

“Dziękuję bardzo za Niezbędnik. Super się go czytało. Nasz 1% w tym roku przeznaczyliśmy właśnie na  Fundację Wcześniak z wiadomych przyczyn. My rodzice wcześniaków musimy trzymać się razem.”

Hanna

__________________________________

“Maciuś urodził się jako skrajny wcześniak, ważąc 600 g. Ma trzy lata, jeszcze sam nie chodzi. Rehabilitacja jest nastawiona na samodzielny chód. Dzięki Fundacji Wcześniak mogliśmy wyjechać na turnus rehabilitacyjny, po którym widać ogromne postępy. Bardzo dziękujemy za wsparcie!”

Magdalena

Jak przekazać 1,5% podatku na Fundację Wcześniak?
Aby przekazać 1,5% podatku Fundacji Wcześniak lub jej podopiecznym należy wpisać
KRS 0000191989, a w polu „cel szczegółowy”:
– albo imię i nazwisko dziecka (tu lista naszych podopiecznych czekających na Twoją pomoc),
– albo: „cele statutowe Fundacji” (zobacz statut Fundacji Wcześniak).
Wyrażenie zgody na przekazanie danych dla OPP nie jest obowiązkowe, ale ułatwi nam kontakt w przypadku nieprecyzyjnego określenia celu szczegółowego.
Scroll to Top