Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom

Niezbędnik rodzica wcześniaka

Niezbędnik Rodzica Wcześniaka to kompendium wiedzy dla Rodziców wcześniaków, którzy po raz pierwszy spotkali się z tematem przedwczesnych narodzin dziecka. Ma on na celu oswoić rodziców z tą sytuacją. Przygotowany materiał jest efektem wieloletniej pracy Fundacji Wcześniak.  Zawiera podstawy wiedzy o wcześniactwie, porady i informacje pozwalające poradzić sobie z problemem wcześniactwa w pierwszych tygodniach po narodzinach dziecka-wcześniaka.

Jego wydanie nie byłoby możliwe, gdyby nie bezinteresowna i jakże ważna pomoc, jakiej Fundacja doświadcza ze strony lekarzy neonatologów oraz ludzi dobrej woli, za którą pragniemy serdecznie podziękować.

Cieszymy się z faktu, iż „Niezbędnik rodzica wcześniaka” spotkał się z życzliwym przyjęciem i zaspokoił potrzebę dostępu do podstawowej wiedzy niezbędnej rodzicowi dziecka urodzonego przed terminem.

Obecnie dzięki pomocy rodziców wcześniaków jest on dostępny już w ponad 100 szpitalach w całej Polsce.

Ufamy, iż poradnik pomoże rodzicom zrozumieć sytuację, w której się znaleźli, oraz zgromadzić wiedzę i niezbędne informacje potrzebne w kształtowaniu postaw świadomego rodzicielstwa przedwcześnie narodzonego noworodka. Niniejszy materiał w żaden sposób nie wyczerpuje omawianego zagadnienia. Naszym celem było zaprezentowanie w nim najważniejszych informacji oraz podanie źródeł wiedzy, gdzie rodzice wcześniaków mogą znaleźć dalsze informacje.

W wydaniu VI edycji Niezbędnika pomogli nam biegacze 40. PZU Maratonu Warszawskiego. Jak? Szczegóły na40. PZU Maraton Warszawski biegnę dla wcześniaków.

Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom

Poprzednie wydania

Niezbędnik rodzica wcześniaka

Aktualności