Polecane serwisy i organizacje

FUNDACJA BANK MLEKA KOBIECEGO

 

Stowarzyszenie na rzecz banku mleka kobiecego rozpoczęło działalność w styczniu 2008 r. W 2009 roku przekształciło się w Fundację. Celem Fundacji jest promowanie idei honorowego dzielenia się pokarmem i szerzenie wiedzy na temat działalności banków mleka kobiecego na świecie zgodnie z dyrektywą who i unicef (m.in. Poprzez organizowanie konferencji i zapraszanie specjalistów w dziedzinie banków mleka z europy i ameryki). – „Naszym zamiarem jest uruchomienie pierwszej takiej placówki w Polsce.”
Banki mleka, zajmują się rekrutacją dawczyń wśród zdrowych matek karmiących własne dzieci oraz jego właściwym przechowywaniem.

Kontakt i szczegóły: http://www.bankmleka.pl/

Uzyskany pokarm poddawany jest niezbędnym badaniom kontrolnym, a następnie, po pasteryzacji, przekazywany potrzebującym dzieciom, których matki nie mogą samodzielnie karmić. Pasteryzowany pokarm kobiecy ma szczególne znaczenia dla dzieci przedwcześnie urodzonych, których mamy mają często problemy laktacyjne. Jak wskazują dane literaturowe pochodzące z najlepszych światowych ośrodków badawczych podanie kobiecego pokarmu chroni wcześniaki przed zagrażającymi ich życiu chorobami takimi jak martwicze zapalenie jelit i spesa oraz skraca czas hospitalizacji oraz umożliwia wcześniejsze żywienie enteralne. Doświadczenia rozwijających się krajów europejskich wskazują że działalność banków mleka jest elementem promocji karmienia piersią wśród mam wcześniaków które wymagają szczególnego wsparcia gdyż ich pokarm najlepiej wspomaga rozwój najmniejszych dzieci.

Polecane serwisy i organizacje

Stowarzyszenie Nośmy Dzieci

Stowarzyszenie Nośmy Dzieci na rzecz noszenia dzieci w chustach i miękkich nosidłach powstało z potrzeby podzielenia się z rodzicami wspaniałą ideą, jaką jest noszenie dzieci, które zapewnianie im bliskości i buduje więzi na bazie zaufania. Noszenie w chuście daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i miłości. Rodzice zaś odzyskują wolne ręce i poczucie wiary we własne siły.

Kontakt i szczegóły: www.nosmydzieci.org.pl

 

W ramach działalności Stowarzyszenie informuje 
rodziców o zaletach noszenia dzieci, typach chust i miękkich nosideł oraz zasadach dobrego noszenia.

Ponadto:

 • organizuje akcje informacyjne wśród pediatrów, psychologów, położnych, fizjoterapeutów zajmujących się najmłodszymi dziećmi
 • organizuje pogadanki w szkołach rodzenia, placówkach opiekuńczych i fundacjach związanych z rodzicielstwem
 • wspiera rodziców dzieci niepełnosprawnych
 • propaguje ideę budowania więzi z dziećmi przez noszenie w chustach przez rodziców adopcyjnych i opiekunów tymczasowych
 • zbiera i udostępnia publikacje i literaturę związaną z noszeniem dzieci i świadomym rodzicielstwem
 • tworzy portal internetowy dla wszystkich zainteresowanych ideą noszenia dzieci w chustach

Polecane serwisy i organizacje

Familie.pl

Familie.pl to miejsce dla wszystkich zainteresowanych życiem rodzinnym. Uczestnicząc w społeczności serwisu pozostawiasz swój własny wirtualny ślad w sieci, pielęgnujesz kontakty oraz nawiązujesz nowe przyjaźnie. Tutaj otrzymujesz pomoc, wsparcie i wskazówki we wszystkim – od ekspertów oraz ludzi takich jak Ty.

Kontakt i szczegóły: www.familie.pl

Do dyspozycji masz darmowe narzędzia on-line: tworzysz niepowtarzalną prezentację, bloga, galerię, pokój dziecięcy oraz księgę gości. Ponadto, wysyłasz prywatne wiadomości oraz umieszczasz darmowe ogłoszenia. Do Twojej dyspozycji oddajemy wiele unikalnych, niezwykle prostych w obsłudze narzędzi. Poznaj i pokochaj jedyny w swoim rodzaju klimat Familie.pl

Polecane serwisy i organizacje

Brioko.pl

Nazywamy się Educentrum i nasze narodziny nastąpiły w 2006 roku, a naszą domeną jest edukacja.

W 2007 roku powstał pomysł stworzenia portalu http://zapytajpolozna.pl z informacjami o ciąży, porodzie i połogu.

Dodatkowo wprowadziliśmy po raz pierwszy kurs mailowy o ciąży, porodzie i macierzyństwie.

W 2008 roku zrodził się pomysł rozszerzenia naszej działalności o produkty przydatne dla rodziców i osób opiekujących się dzieckiem.

Kontakt i szczegóły: www.brioko.pl

 

Jednym z produktów Brioko jest „Dzienniczek dnia i nocy maluszka”, w którym rodzice mogą zapisać m.in.:

 • Ważne telefony do mamy i taty oraz specjalistów;
 • Wagę i wzrost maluszka;
 • Datę wyżynania się ząbków;
 • Czas spania i zabawy;
 • Ile dziecko zjadło, kiedy była kupka i siusiu;
 • Przemyślenia z dnia i nocy;
 • Ważne obserwacje;
 • Postępy dziecka.

W Dzienniczku znajdują się m.in. karty wizyt u specjalistów. Niezwykle przydatne np. podczas wizyty u fizjoterapeuty. Ponieważ na tych stronach rodzice mogą zapisać: pytania do specjalisty, postępy dziecka, co należy poprawić i jakie ćwiczenia należy wykonywać.

Polecane serwisy i organizacje

eMaluszki.pl

Jesteś w ciąży. Przekopujesz Internet w celu uzyskania rzetelnej informacji na temat rozwoju Twojego maluszka. Potrzebujesz fachowej porady, jak dbać o siebie, aby zapewnić dziecku jak najlepszy start w życie. A może jesteś mamą i nie wiesz jak poradzić sobie z kolką czy wysypką, która właśnie pojawiła się na brzuszku Twojego maluszka?

 

Kontakt i szczegóły: www.eMaluszki.pl

Serwis www.emaluszki.pl to przyjazne miejsce dla kobiet, takich jak Ty. Jeśli chcesz mieć dziecko, jesteś w ciąży lub właśnie zostałaś mamą, odwiedź miejsce, gdzie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, porozmawiasz na forum z innymi mamami, które mają podobne problemy.

eMaluszki.pl – w trosce o zdrowie i wychowanie Twojego dziecka

Polecane serwisy i organizacje

Centrum Fizjoterapii i Wspomagania Rozwoju Joanny Surowińskiej

Centrum powstało 15 maja 2006 roku, z inicjatywy mgr fizjoterapii Joanny Surowińskiej. Ideą założenia ośrodka była potrzeba zorganizowania miejsca dla dzieci potrzebujących fizjoterapii, ośrodka dla pacjentów, w którym będą oni objęci wieloprofilową i kompleksową opieką. Program terapii oraz jej przebieg jest ustalany przez zespół specjalistów składających się z terapeutów i lekarzy.

Kontakt i szczegóły: http://www.manusmedica.pl/

Centrum wyposażone jest w sale do ćwiczeń, uzupełnione o nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. Ośrodek skupia osoby zwiazane w różny sposób z tematem fizjoterapii i pomocy chorym, oraz współpracuje z innymi tego typu Centrami z innych krajów (m.in: Czech, Niemiec).

Polecane serwisy i organizacje

Pracownia Wspierania Rozwoju AiM W Toruniu

Pracownia Wspierania Rozwoju AiM W Toruniu powstała w 2013 roku. Jest nowoczesnym, holistycznym ośrodkiem diagnozy i terapii dzieci oraz rodzin, Ośrodkiem Wczesnej Interwencji i Wczesnego Wspierania Rozwoju. Pracownia Wspierania Rozwoju AiM prowadzi bezpłatne zajęcia dla dzieci w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz świadczy usługi komercyjne.

 

W swojej ofercie posiada szereg specjalistycznych terapii: NDT- Bobath, Vojta, PNF, Diagnostykę Prechtla, terapię TheraSuit, terapię wad postawy, Integrację Sensoryczną, sensoplastykę, terapię logo- oraz neurologopedyczną, pedagogiczną, EEG Biofeedback, terapię dysleksji metodą Wernekego, terapię psychologiczną. Pracownia prowadzi również działalność szkoleniową, organizuje specjalistyczne szkolenia dla terapeutów- pedagogów, logopedów, psychologów oraz fizjoterapeutów.

Polecane serwisy i organizacje

Postępy Neonatologii 

Postępy Neonatologii to recenzowany półrocznik, na łamach którego publikowane są artykuły naukowe prezentujące najnowsze doniesienia polskiego środowiska medycznego, odzwierciedlające aktualny stan wiedzy na temat leczenia oraz prawidłowego rozwoju dzieci w okresie noworodkowym.

http://mavipuro.pl/czasopisma/postepyneonatologii/

Polecane serwisy i organizacje

Ośrodek rehabilitacyjny Polanika

Urokliwe położenie Ośrodka Rehabilitacyjnego Polanika w sercu Gór Świętokrzyskich pozwala na wypoczynek na najwyższym poziomie. Opieka zespołu wykwalifikowanych terapeutów oraz innowacyjny w skali kraju sprzęt rehabilitacyjny sprawiają, że goście są w 100% zadowoleni z rezultatów zabiegów.

Ośrodek otwarty jest na dorosłych i seniorów, ale najszersza oferta specjalistycznych zabiegów skierowana jest dla dzieci nawet w pierwszych tygodniach życia. Wśród specjalistycznych turnusów rehabilitacyjnych znajduje się między innymi skierowany do maluchów od 0 do 3 lat.

 

Kontakt i szczegóły: www.polanika.pl

W ramach turnusu z dziećmi pracuje doświadczony zespół terapeutów, a w codziennym grafiku nie brakuje tak poszukiwanych terapii jak np. NDT-Bobath, metoda Vojty, terapia kranio-sakralna czy kombinezony TheraSuit i TheraTogs. W Ośrodku można także skonsultować się z logopedą czy psychoterapeutą.

Stowarzyszenia i fundacje

Europejskie Organizacje Wcześniakowe

Vlaamse Vereniging voor Ouders van Couveusekinderen
http://www.vvoc.be/

Our Premature Children
www.premature-bg.com

Friends of Neonatal Intensive Care Unit Association-Cyprus (FNICU)
http://www.vvoc.be/

Dansk Praematur Forening
www.praematur.dk

Landsforeningen Pramatures Vilkar
http://www.praematuresvilkar.dk

Kevyt – Association of Premature Babies Parents
http://www.kevyt.net/

Vereniging van Ouders van Couveusekinderen
http://www.couveuseouders.nl

Irish Neonatal Health Alliance

Lahav organization for the premature infants in Israel
http://www.pagim.net

 

European Foundation for the Care of Newborn Infants
www.efcni.org

Das frühgeborene Kind
http://www.fruehgeborene.de

xxs-prematuros
www.xxs-prematuros.com

EFK – Elternverein frühgeborener Kinder

Elterngruppe Frühgeborener Kinder Zentralschweiz
http://efkz.ch/index.html

Föräldraföreningen för Prematurfödda Barn Stockholm 
http://www.prematur.nu

Sveriges Föräldraföreningar för Prematurfödda Barn

Stiftelsen Tummeliten stödjer omvardnaden pa neonatalavdelningar i Stockholm
http://www.tummeliten.se

El Bebek Gül Bebek
www.elbebekgulbebek.org

BLISS – the Prematur Baby Charity
http://www.bliss.org.uk