Fundacja Wcześniak

Wypożyczenie sprzętu w 8 krokach:


  1. Wypełnij formularz z prawej strony i wyślij
  2. W odpowiedzi dostaniesz informację zwrotną dotyczącą dostępności sprzętu
  3. Jeżeli sprzęt jest dostępny wyślemy do Ciebie umowę użyczenia oraz informacje dotyczące wpłaty kaucji (kaucja zwrotna po czasie użytkowania)
  4. Wydrukuj umowę i podpisz
  5. Wpłać kaucję na podane dane
  6. Odeślij mailem skan podpisanej umowy i dołącz potwierdzenie przelewu kaucji
  7. Dostaniesz informację dotyczącą daty wysyłki sprzętu
  8. Po 2 dniach od nadania przesyłka dotrze do Ciebie

Sprzęty wysyłane są paczką pocztową.


Kontakt:

tel.: 22 121 80 55

mail: wypozyczalnia@wczesniak.pl

Adres do zwrotu sprzętów:
i360 Sp. z o.o.
ul. Gen. Okulickiego 7/9
05-500 Piaseczno

Babysense 5 – Gdy Czas może oznaczać życie

Babysense jest bardzo czułym bezdotykowym monitorem ruchów oddechowych niemowląt. Teraz rodzice mogą spać spokojnie gdy ich dziecko śpi. Babysense przeznaczony jest do wykrywania ustania oddechu (bezdech) u niemowląt. Stale monitoruje mikroruchy oddechowe przez materac podczas snu i alarmuje opiekunów jeśli oddech ustanie lub będzie nieregularny i płytki dając czas na interwencję. Szybka reakcja może zrobić różnicę między czymś mniej ważnym a krytyczną sytuacją.

Babysense jest pierwszym w swoim rodzaju monitorem oddechu na rynku. Wszystkie podobne urządzenia dostępne dziś są wynikiem tego przełomu w rozwoju.

Babysense został opracowany w związku z niebezpieczeństwem jakie może spotkać niemowlę w szpitalu oraz w domu, związane z zespołem nagłej śmierci łóżeczkowej (potocznie SIDS lub śmierć łóżeczkowa). SIDS pozostaje istotną przyczyną śmierci wśród ogólnie zdrowych niemowląt do pierwszego roku życia.

Monitor ruchów oddechowych Babysense jest bardzo skuteczny i pomógł chronić juz ponad 600 000 dzieci na całym świecie. Babysense jest istotnym środkiem ochrony która w połączeniu z zaleceniami bezpiecznego snu zapewnia bezpieczeństwo i spokój opiekunów.

Babysense jest zarejestrowanym produktem medycznym klasy IIb, certyfikowanym zgodnie z dyrektywą CE 93/42/EEC. Jest testowany klinicznie i używany w rządowych programach zdrowotnych skierowanych do zapewnienia rodzicom i placówkom medycznym ulepszonych środków radzenia sobie z zagrożeniami związanymi z SIDS.

Technologia Babysense z jego bardzo wrażliwymi płytkami sensorycznymi pozwala na monitorowanie i wykrywanie nawet najmniejszych ruchów oddechowych przez materac.

Babysense jest czymś więcej niż powszechnie znany monitor oddechu!

Monitor ruchów oddechowych Babysense alarmuje opiekunów o potencjalnym niebezpieczeństwie zanim ono zagrozi dziecku i nie tylko gdy wystąpił bezdech.

Jednostka sterująca jest podłączona do czujników Babysense umieszczonych pomiędzy materacem a dnem łóżka.

Monitory Babysense działają na zwykłych bateriach AA, nie ma więc zagrożenia ze strony przewodów zasilających. Babysense 5 oferuje nową koncepcję instalacji z „ukrytym przewodem”.

Pasywny system czujników jest całkowicie bezpieczny i nie ma bezpośredniego kontaktu z dzieckiem.

Monitor ruchu oddechowego Babysense identyfikuje wzorce oddechowe Twojego dziecka, które są przekazywane do mikroprocesora w jednostce sterującej Babysense gdzie wywołują migające zielone światło, które jest widoczne z daleka. Migające zielone światło jest sygnałem, że wszystko jest dobrze, zapewniając spokój rodzicom lub opiekunom.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu, oddech nie jest wykrywany w ciągu 20 sekund lub jeśli częstość oddechu zwalnia do mniej niż 10 oddechów na minutę ,włączy się alarm dźwiękowy.

Słysząc ten alarm, rodzic lub opiekun jest informowany aby przyjść z pomocą śpiącemu dziecku.

Informację pochodzą z http://babysense-polska.pl/monitory-oddechu-z-cert-medycznym/babysense-5.html


Zastrzeżenia Odpowiedzialności

BabySense monitoruje i alarmuje, ale nie jest w stanie zapobiec zanikowi oddechu. Udzielenie pierwszej pomocy jest Twoją powinnością. Standardy funkcjonowania: BabySense II został przebadany i uznany za zgodny ze standardami I EC 601 – 1:1988, spełniając wymagania dyrektywy Unii Europejskiej 93/42/EEC odnośnie wyrobów medycznych (od 01.01.2002 w Polsce stosuje się jako dokumenty potwierdzające bezpieczeństwo i jakość wyrobów zgodność z dyrektywą 93/42/EEC) oraz wymogami T.U.V. Rheinland G.S. Pozytywna opinia IMiDz.

 

BabySense RII jest domowym urządzeniem monitorującym oddech niemowląt stosowanym do pierwszego roku życia, czyli w okresie, gdy możliwość wystąpienia tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej jest największa. Monitoruje zatrzymanie i zaburzenia oddechu, gdy są one spowodowane zadławieniem, przeziębieniem, wysoką gorączką czy też innymi dolegliwościami chorobowymi.

BabySenseRII jest urządzeniem kontrolnym, które może być pomocne rodzicom starającym się uchronić swoje dziecko przed zagrożeniami, jakie niosą za sobą zaburzenia oddechu. Urządzenie przeszło praktyczny sprawdzian przez dziesięcioletni okres używania w domach prywatnych i szpitalach (również w Polsce), pomagając ocalić życie niejednego dziecka.

BabySense RII w sposób ciągły reaguje na poruszenia się niemowlęcia i jego ruchy oddechowe, uruchamiając sygnał alarmowy (dźwiękowy i optyczny), jeśli ruchy oddechowe dziecka zanikną na ponad 20 sekund lub jeśli liczba oddechów spadnie poniżej dziesięciu na minutę. W skład urządzenia wchodzi analizator podłączony do czujników umieszczonych między materacem a spodem łóżeczka. Czujniki nie stykają się bezpośrednio z ciałem dziecka i w żaden sposób nie ograniczają jego możliwości poruszania się. Urządzenie zasilane jest bateriami rozmiaru LR6 (1,5 V). Pobór mocy: ok. 1MA. Żywotność baterii: ok. 6 miesięcy ( w przypadku baterii alkalicznych). Głośność sygnału alarmowego: zazwyczaj 85 dB w odległości 1 metra. Natężenie sygnału optycznego: zazwyczaj 2 mCD.

Urządzenie przeznaczone jest do użytku przez rodziców, w szpitalach i żłobkach, a także przez personel medyczny

ATESTY I CERTYFIKATY
www.babysense.pl/atesty/1.jpg
www.babysense.pl/atesty/2.jpg
www.babysense.pl/atesty/3.jpg
www.babysense.pl/atesty/4.jpg

Formularz do wypożyczenia sprzętu
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych w celu dopełnienia formalności związanych z wypożyczeniem sprzętu przez Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom, ul. Prymasa Augusta Hlonda 2a lok. 71, 02-972 Warszawa

Wyrażam zgodę na dostarczanie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)przez Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom, ul. Prymasa Augusta Hlonda 2a lok. 71, 02-972 Warszawa

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych do celów marketingowych, promocji reklamy przez Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom, ul. Prymasa Augusta Hlonda 2a lok. 71, 02-972 Warszawa

Administratorem danych osobowych przekazywanych w celu dopełnienia formalności związanych z wypożyczeniem sprzętu, który wybrali Państwo w powyższym formularzu jest Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom z siedzibą przy ul. Prymasa Augusta Hlonda 2a lok. 71, 02-972 Warszawa. Zebrane dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji złożonego zamówienia. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania. Posiadają Państwo także prawo do uzyskania kopii danych i ich przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych na potrzeby marketingu bezpośredniego lub profilowanie przez Administratora Państwa danych osobowych. Sprzeciw mogą Państwo zgłosić w dogodny dla siebie sposób, w szczególności poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail: wypozyczalnia@wczesniak.pl lub listownie na adres Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom ul. Prymasa Augusta Hlonda 2a lok. 71, 02-972 Warszawa. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych w razie uznania, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy RODO. Podanie danych jest dobrowolne jednak niezbędne do realizacji zamówienia, Administrator będzie przechowywał dane wyłącznie przez okres trwania umowy.

Kaucje zwrotne wynoszą:

300 zł za laktator Symphony / kołyskę Memola
150 zł za pozostałe urządzenia
50 zł za książkę „Wcześniak. Pierwsze 6 lat życia”

Pobierz broszurę o laktatorze Symphony firmy Medela.

Pobierz broszurę Medela.