Narodowe Centrum Wcześniaków

Jako rodzice dziecka urodzonego w 29. tygodniu ciąży spotkaliśmy się z szarą rzeczywistością służby zdrowia w Polsce. Zmuszeni regularnie konsultować dziecko u lekarzy różnych specjalności podróżowaliśmy po Polsce, odwiedzając lekarzy pracujących w różnych lokalizacjach.
Skąd idea Narodowego Centrum Wcześniaków?
Narodowe Centrum Wcześniaków
Jako rodzice dziecka urodzonego w 29. tygodniu ciąży spotkaliśmy się z szarą rzeczywistością służby zdrowia w Polsce. Zmuszeni regularnie konsultować dziecko u lekarzy różnych specjalności podróżowaliśmy po Polsce, odwiedzając lekarzy pracujących w różnych lokalizacjach. Mając komfort mieszkania w centrum kraju, nasze podróże odbywały się w obrębie województwa mazowieckiego. Nawet nie potrafimy sobie wyobrazić, w jakiej sytuacji są osoby mieszkające w województwach położonych z dala od głównych ośrodków medycznych w Polsce.

Nasza Fundacja prowadzi działalność na rzecz rodziców wcześniaków. Inicjatywa Narodowego Centrum Wcześniaków pozostaje w duchu tych działań, gdyż zapewnia Rodzicom dzieci urodzonych przed 36. tygodniem ciąży to, czego na danym etapie potrzebują.

Fundacja Wcześniak zapewnia dostęp do wiedzy, informacji, kontaktów oraz zapewnia w ramach programu Mentor oraz Grup Wsparcia dostęp do rodzin, które „odchowały” już swoje dzieci urodzone przed terminem. Pomoc ta jest niezbędna rodzicom, w pierwszych dniach po narodzinach kolejnego dziecka, które przyszło na świat wcześniej. W momencie gdy dziecko to zostaje już wypisane ze szpitala, zmieniają się także potrzeby rodziców. Właśnie na tym etapie chcemy je zaspokajać jako Narodowe Centrum Wcześniaków.

Kierowanie pracami Fundacji Wcześniak jest dla mnie działalnością pro bono. Dzięki doświadczeniom swojej pracy zawodowej posiadam wiedzę na temat funkcjonowania rynku kapitałowego w Polsce. Zdajemy sobie sprawę, iż środki pozyskane z 1% z zeznań podatkowych za 2010 r. nie będą wystarczające. Dlatego planujemy także inne źródła finansowania powstania Narodowego Centrum Wcześniaków, takie jak fundusze europejskie, private equity oraz finansowanie dłużne. Jednakże pozyskanie środków z 1% jest kluczowe, gdyż stanowić będzie zalążek finansowania, tak niezbędny w tego typu przedsięwzięciach.

Środki posiadane aktualnie przez Fundację nie pozwalają na rozpoczęcia działania Narodowego Centrum Wcześniaków w najbliższym czasie. Fundacja, poza projektem Narodowego Centrum Wcześniaków, musi na bieżąco realizować cele statutowe związane ze wsparciem rodzin w zakresie leczenia i rehabilitacji wcześniaków.

Dla rodziców

Wcześniaki z szansą na dłuższą opiekę

Ministerstwo Zdrowia wraz z NFZ pracują nad programem “Za życiem”, który ma objąć również wcześniaki. ...
Dla rodziców

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci w dn. 16.11.2016

16 listopada 2016 r., w przeddzień Światowego Dnia Wcześniaka, odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. ...
Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom

Pomóż nam zbudować Narodowe Centrum Wcześniaków. Przeznacz 1% na rzecz Fundacji Wcześniak

Wypełniając roczne zeznanie podatkowe, mogą Państwo przeznaczyć 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jeżeli ...
Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom

Plan powołania do życia Narodowego Centrum Wcześniaków

W lutym 2011 r. Fundacja Wcześniak poinformowała, iż kampanie 1% będą nakierowane na gromadzenie środków ...
Działalność fundacji

Narodowe Centrum Wcześniaków

Skąd idea Narodowego Centrum Wcześniaków? Jako rodzice dziecka urodzonego w 29. tygodniu ciąży spotkaliśmy się ...
Scroll to Top