Podsumowanie roku 2019 w Fundacji Wcześniak

Z roku na rok Fundacji Wcześniak przybywa wydarzeń, które inicjujemy, w których uczestniczymy jako organizacja i w których uczestniczymy razem z Wami, drodzy Rodzice wcześniaków. Większość z Was bierze w nich aktywny udział, za co jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni i zachęcamy, by to się nie zmieniało!

Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzacie. Mamy liczne dowody na to, że spełniamy Wasze oczekiwania i będziemy robić wszystko, żeby to zaufanie wzrastało. Dziękujemy za Wasze wsparcie w coraz liczniejszych wpłatach 1% podatku. W minionym roku dzięki nim mogliśmy dofinansować turnusy rehabilitacyjne i leczenie wcześniaków.  

Dla tych, którzy przegapili, nie znali nas, nie byli na bieżąco lub po prostu są sentymentalni i lubą wspominać – przegląd naszych działań w 2019 roku:

Przybyło nam aż 46 nowych podopiecznych, z czego 29 to chłopcy, a 17 to dziewczynki. Są wśród nich trojaczki oraz 6 par bliźniąt. Wszystkich naszych Podopiecznych znajdziecie na stronie: https://wczesniak.pl/subkonta-dla-wczesniakow/.

Ruszyła nasza nowa strona internetowa, dzięki której łatwiej znajdziecie interesujące Was wiadomości oraz przejrzycie ją wygodnie również na telefonach. Na nowej stronie udostępniliśmy również “Niezbędnik rodzica wcześniaka” w wersji onlinehttps://wczesniak.pl/niezbednik-rodzica-wczesniaka-online/.

Tradycyjny, papierowy “Niezbędnik rodzica wcześniaka” wysyłaliśmy bezpłatnie do szpitali oraz bezpośrednio do rodziców przez calutki rok. Wysłaliśmy Wam ponad 6500 “Niezbędników”! Wciąż możecie go zamawiać na stronie https://wczesniak.pl/niezbednik-zamowienie/.

Naszym najważniejszym wydarzeniem roku jest Dzień Wcześniaka przypadający 17 listopada. W minionym roku obchodziliśmy go naprawdę hucznie. Razem z marką Pampers przygotowaliśmy kampanię “Najmniejsi”, a jej wizualne efekty obejrzycie tu: https://wczesniak.pl/kampania-najmniejsi/. Jak co roku Dzień Wcześniaka był świętowany w szpitalach, poradniach, miejscach spotkań dla rodziców i dzieci. Wasze relacje z tego dnia zebraliśmy na Facebooku: https://www.facebook.com/events/729446790876430/?active_tab=discussion.

Świętowaliśmy 15. urodziny Fundacji, a dokładnie 15. rocznicę rejestracji Fundacji: https://wczesniak.pl/15-lat-fundacji-wczesniak/.

Wciąż wspieramy aktywny wysiłek dla wcześniaków w akcji charytatywnej #BiegamDobrze. W ramach tej akcji uczestniczyliśmy w marcu w 14. PZU Półmaratonie Warszawskim, a we wrześniu w 41. PZU Maratonie Warszawskim. Te dwa wydarzenia tradycyjnie wpisują się w grafik nasz oraz biegaczy i biegaczek, którzy wspomagają wcześniaki. Poznajcie 59 wspaniałych Półmaratonu Warszawskiego https://wczesniak.pl/59-wspanialych/ oraz niewiarygodnych biegaczy Maratonuhttps://bit.ly/2tKxMlR.

Dzięki Wam w naszej wypożyczalni sprzętu przybyły kolejnych 6 egzemplarzy książki “Wcześniak. Pierwsze 6 lat życia”, waga niemowlęca i monitor oddechu. Wszystkie te sprzęty nadal służą wcześniakom! A skoro już mowa o wypożyczalni: nasze sprzęty powędrowały w tym roku do Was 143 razy.

Zaangażowaliśmy się w problem wizyt patronażowych. Otrzymaliśmy sygnały iż Narodowy Fundusz Zdrowia odmawia realizacji wizyt patronażowych, w momencie gdy wcześniaki trafiają do domu, tłumacząc, iż czas na realizację tych wizyt minął zgodnie z przepisami prawa, gdy dziecko przebywało w szpitalu. Na prośbę Fundacji Wcześniak Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pani Ewa Lieder oraz Pan Marek Ruciński byli uprzejmi złożyć interpelację poselską w sprawie interpretacji rozporządzenia Ministra Zdrowia. Efekty naszych działań znajdziecie tu: https://wczesniak.pl/fakt-przedwczesnych-narodzin-nie-oznacza-utraty-gwarantowanych-wizyt-patronazowych-poloznej/.

Rozpoczęliśmy współpracę z Wydawnictwem Mamy dla Mamy. Każda kupiona książka pomaga podwójnie: przyszłe i świeżo upieczone mamy dzięki niej zdobywają nową, cenną wiedzę, a wcześniakom pomagają w leczeniu i rehabilitacji – ponieważ dochód z ich sprzedaży wspiera Fundację Wcześniak: http://mamydlamamy.pl.

Realizowaliśmy nasze działanie statutowe, jakim jest pomoc finansowa rodzinom wcześniaków: zarówno poprzez refundację poniesionych kosztów jak i pomoc w opłaceniu rehabilitacji i leczenia. O jakich kwotach mowa? Zajrzyjcie w Osiągnięcia Fundacji na stronie https://wczesniak.pl/informacje-o-nas/.

Pomagamy Wam pomagać! Na Facebooku dostępna jest opcja utworzenia zbiórki urodzinowej. To wy decydujecie, czy środki będą przeznaczone na nasze cele statutowe, czy na konkretne dziecko, które jest naszym podopiecznym: https://www.facebook.com/fund/wczesniak/. Szereg innych narzędzi, dzięki którym możecie nas wspomóc nie tylko darowiznami jest tu: https://wczesniak.pl/chce-pomoc/.

Bądźcie z nami również w tym roku!

Scroll to Top
1,5% podatku