15 lat Fundacji Wcześniak!

Kochani, 15 lat temu, a dokładnie 24 lutego 2004 roku, Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym i rozpoczęła swoją oficjalną, zarejestrowaną działalność.
Wczoraj, z okazji tego pięknego i okrągłego jubileuszu świętowaliśmy niezwykle skromnie, ale bardzo radośnie urodziny Fundacji.

Początki Fundacji sięgają oczywiście 2003 roku, kiedy to na świat, o kilka tygodni za wcześnie, przyszedł Joachim – pierworodny syn Magdaleny i Tomasza Makaruków, założycieli Fundacji. Z potrzeby uzyskania pomocy i dzielenia się zdobytą wiedzą powstała Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom.

15 lat to wiele, wiele działań, wyzwań, trudności i sukcesów. Czego można życzyć Fundacji? Co najmniej kolejnych 15 lat dobrego, skutecznego działania i pomocy najmniejszym oraz ich rodzicom. My zaś życzymy zarówno sobie, jak i wszystkim naszym podopiecznym, tym aktualnym i tym, którzy uporali się już ze skutkami wcześniactwa – DOBREGO ROZWOJU!

 

Z okazji urodzin utworzyliśmy zbiórkę, a zebrane z niej środki przeznaczymy na cele statutowe Fundacji. To nasza pierwsza taka zbiórka. Otwieramy ją z lekką nieśmiałością, z pewnym strachem – czy się uda…? Wiele razy dostawaliśmy od Was sygnały sympatii i wsparcia, więc nasze obawy ustąpiły wierze w to, że damy radę!
Pamiętajcie, nawet te najmniejsze wpłaty wiele znaczą. Każdy rodzaj wsparcia jest ważny: darowizna, udostępnienie czy zaproszenie znajomych. Wasze wpłaty to prezent dla wcześniaków!

Zebrane środki przeznaczymy na:
1. Leczenie i rehabilitację wcześniaków.
3. Wydawanie i dystrybuowanie „Niezbędnika rodzica wcześniaka” – również w formie audiobooka.
3. Zwiększenie ilości sprzętów w wypożyczalni – chcemy dokupić nowe monitory oddechu oraz laktatory.

Link do zbiórki: https://www.facebook.com/donate/1561469013997374/2077086985673990/

Scroll to Top