Światowy Tydzień Karmienia Piersią

Światowy Tydzień Karmienia Piersią

Podczas Światowego Tygodnia Karmienia Piersią zachęcamy mamy wcześniaków do zapoznania się z dwoma artykułami dotyczącymi mleka mamy i innych sposobów karmienia.

Zapraszamy również do naszej wypożyczalni sprzętu, w której wypożyczamy laktatory.

Jak karmić wcześniaka?

Drodzy Rodzice, poród przedwczesny wiąże się z wieloma trudnymi decyzjami, jakie musicie podjąć jako Rodzice swojego dziecka. Jedna z takich decyzji dotyczy żywienia Waszego maleństwa. Właściwe karmienie wcześniaka, szczególnie z niską wagą urodzeniową, jest przedmiotem troski opiekujących się  Waszym dzieckiem lekarzy, ale od decyzji Rodziców, szczególnie zaangażowania Mamy, zależy, czy dziecko będzie karmione naturalnie.

Mleko matki to lekarstwo dla wcześniaka

Mleko wytwarzane przez kobiecy gruczoł piersiowy jest naturalną odpowiedzią Twojego organizmu na potrzeby Twojego nowo narodzonego dziecka. Nawet jeśli to dziecko przyszło na świat trochę za wcześnie. Sterowany hormonalnie proces wytwarzania pokarmu (laktogeneza) rozpoczyna się już we wczesnej ciąży (16.-20. tydz.), a po porodzie wchodzi jedynie w drugą fazę.

Wypożyczalnia sprzętu

Szanowni Państwo,

od dnia 3 sierpnia 2020 r. "Niezbędnik rodzica wcześniaka" jest dostępny wyłącznie w wersji online. Wyczerpały się zasoby papierowego wydania poradnika. Trwają prace nad VII edycją "Niezbędnika...", który ukaże się jesienią. Serdecznie prosimy o cierpliwość.

Poradnik wydajemy wspólnie; w myśl naszej zasady: "rodzice-rodzicom" jest on finansowany m. in. z darowizn rodziców wcześniaków.  Jeśli chcą Państwo mieć swój udział w wydaniu nowego "Niezbędnika...", darowiznę na ten cel można wpłacić poniżej:

Podaruj pomoc rodzicom wcześniaków

1 na 10 dzieci rodzi się za wcześnie.

Rodzicom tych dzieci potrzebna jest wiedza i wsparcie w opiece nad wcześniakiem.

Pomóż nam wydać „Niezbędnik rodzica wcześniaka“, który przekażemy szpitalom, poradniom i rodzicom w całej Polsce.

Książka 'Niezbędnik Rodzica Wcześniaka'
Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom
10 zł
50 zł
10 zł = wydanie 1 egz. „Niezbędnika“

Obowiązek informacyjny:
Fundacja Wcześniak, BLIK

Pomagam

Biorąc udział w akcji akceptujesz:
Regulamin płatności