Pośpiesznym na świat – odcinek 18 – Pytania o karmienie piersią

Pośpiesznym na świat – odcinek 18 – Pytania o karmienie piersią

To już osiemnasty odcinek programu dla rodziców wcześniaków “Pośpiesznym na świat”. Ponieważ dostajemy od Was mnóstwo pytań dotyczących karmienia piersią, doboru laktatora, wprowadzania mleka modyfikowanego do diety wcześniaka – zaprosiliśmy do naszego programu specjalistkę, która rozjaśnia Wasze wątpliwości.

W “Pośpiesznym na świat” gościmy dr hab. Aleksandrę Wesołowską – Prezesa Fundacji Bank Mleka Kobiecego. Poszukajcie odpowiedzi na swoje pytania:

  • Czy na ilość produkowanego pokarmu ma wpływ końcówka laktatora?
  • Jak mogę skorzystać z pomocy Banku Mleka Kobiecego?
  • Czy mogę mrozić mleko na później? Jak to zrobić żeby się nie „zepsuło”
  • Czy smoczek wspomaga naukę ssania piersi, czy jej przeszkadza?
  • Co prawda syn potrafi jeść z piersi, ale zjada wtedy mniej niż gdy podaję butelkę. Widać, że trudniej mu to idzie. Może powinnam zrezygnować z karmienia butelką, żeby nie przestawał jeść z piersi? A może odwrotnie?
  • Teraz w szpitalu córka jest karmiona z butelki, ale zaraz wychodzimy a ja zaczynam karmić piersią. Tylko jak mam sprawdzić ile córka zjadła? Teraz widzę to po miarce na butelce.
  • Urodziłam Natalkę w 33 tygodniu ciąży. Nie daję radny z karmieniem. Pokarmu prawie nie ma, próbowałam z różnymi laktatorami, wszyscy mnie krytykują, że takiego malucha nie karmię swoim mlekiem. To już trwa 4 miesiące. Czy to możliwe, że jednak nie mam pokarmu i czas przestać męczyć siebie i dziecko?
  • Jak długo powinnam karmić piersią? Córka już skończyła roczek, wszyscy mówią, że jest za duża na karmienie.
  • Karmię piersią z powodzeniem już piaty miesiąc, ale dziś usłyszałam, że powinnam rozszerzać dietę, bo dziecko jest pewnie głodne. Czyli moje mleko nie ma już tych wartości, które miało zaraz po porodzie?

Zapraszamy do oglądania i do subskrybowania naszego kanału. Bądźcie z nami co wtorek o 9:00 z poranną kawą! Kliknięcie w obraz odtworzy film na YouTubie, a poniżej znajdziecie poprzedni odcinek naszego programu.

Aleksandra Wesołowska Bank Mleka, laktacja

 


Poprzedni odcinek:

Pośpiesznym na świat – odcinek 17 – Jestem wcześniakiem – rozmowa z Bartkiem Jędrzejakiem