Konferencje

VI zjazd Centrum Nauki o Laktacji ? 7-8.06.2013 r. Warszawa

Jesteśmy partnerem konferencji “Karmienie piersią ? szacunkiem dla natury”

Serdecznie zapraszamy położne, pielęgniarki, lekarzy oraz wszystkie osoby wspierające i propagujące karmienie piersią do udziału w konferencji szkoleniowo-naukowej ?Karmienie piersią ? szacunkiem dla natury”, która odbędzie w dniach 7-8 czerwca 2013 roku w Warszawie. To już VI Zjazd organizowany przez Centrum Nauki o Laktacji, Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych oraz Zakład Dydaktyki Połozniczo-Ginekologicznej WUM i Szpital Św. Zofii w Warszawie. Gośćmi wyjątkowymi będą prof. Paula Meier z USA i prof. Kerstin Uvnäs-Moberg ze Szwecji. Konferencja jest doskonałym miejscem na wymianę doświadczeń oraz dyskusji z ekspertami, którym leży na sercu tworzenie w Polsce systemu wsparcia karmiących matek.

Informacje i zapisy na www.kobiety.med.pl/cnol

III Łódzka konferencja neonatologiczna ?Okres adaptacyjny noworodka ? jakość i bezpieczeństwo?, 26-27.04.2012 Łódź

30.04.2012

W dniu 26.04.2012 Prezes Fundacji Wcześniak ? dr Tomasz Makaruk ? miał zaszczyt wystąpić w ramach III Łódzkiej Konferencji Neonatologicznej. Poniżej załączamy prezentację ?Wcześniaki. Sprawa wielkiej wagi?, jaka została zaprezentowana w trakcie wystąpienia, oraz zdjęcia.

Program Konferencji Prezentacja

Fundacji Wcześniak

Fundacja Wcześniak na Zimowej Szkole ?Postępy w Neonatologii? ? Karpacz 2012

14.03.2012

W dniach 9-12.03.2012 r. w Karpaczu odbyła się Interdyscyplinarna Szkoła Zimowa – Postępy w Intensywnej Terapii Noworodkowej. W ramach prowadzonych w trakcie Szkoły warsztatów praktycznych Fundacja Wcześniak została zaproszona do wygłoszenia prezentacji na warsztatach zatytułowanych: ?Były Wcześniak. Kompendium wiedzy o zasadach postępowania dla lekarzy pierwszego kontaktu?. Głównym celem wystąpienia było poinformowanie o istnieniu i działaniach Fundacji oraz przede wszystkim zwrócenie uwagi na problemy, z którymi borykają się rodzice wcześniaków już po wyjściu dziecka ze szpitala.

Wystąpienie Fundacji Wcześniak na konferencji w ICZMP w Łodzi

31.01.2012

Opieka nad dzieckiem z niską wagą urodzeniową i wadami wrodzonymi w okresie przedporodowym i poporodowym w ICZMP Łodzi

W dniu 27 stycznia br. podczas konferencji ?Opieka nad dzieckiem z niską wagą urodzeniową i wadami wrodzonymi w okresie przedporodowym, porodowym i poporodowym w ICZMP w Łodzi?, Prezes Zarządu Fundacji Wcześniak, dr Tomasz Makaruk, podzielił się doświadczeniami z wydarzeń, jakie miały miejsce w dniach 22 oraz 23 listopada ub. r. w Brukseli w ramach ogłoszenia ?Apelu o działanie na rzecz zdrowia wcześniaków?.

Konferencja była podsumowaniem realizacji przez Instytut ?Centrum Zdrowia Matki Polki? w Łodzi projektu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wśród pozostałych prelegentów szczególnie interesujące było wystąpienie Pani Profesor dr hab. n. medycznych Ewy Helwich, Krajowego Konsultanta w dziedzinie Neonatologii zatytułowane ?Aktualne wyniki opieki okołoporodowej w Polsce? oraz wystąpienie ?Życie za wcześnie. Problem wcześniactwa w Polsce i w regionie łódzkim? dr hab. n med. prof. nadzw. ICZMP Ewy Gulczyńskiej, Kierownika Kliniki Neonatologii Instytutu ?CZMP?, Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Neonatologii.

?Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jest jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce. Placówka składa się z dwóch części: Ginekologiczno-Położniczej oraz Pediatrycznej. Jest wiodącym ośrodkiem referencyjnym perinatologicznym, ginekologicznym i pediatrycznym. Ze względu na swój wielodyscyplinarny charakter zapewnia wszechstronną opiekę nad kobietami w ciąży powikłanej cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, chorobami serca czy infekcjami. W Instytucie diagnozowane i leczone są najtrudniejsze przypadki patologii ginekologicznych? (źródło: www.iczmp.edu.pl, zakładka ?O Instytucie?).

Prezentacja Fundacji Wcześniak

Program Konferencji

Scroll to Top