przekaż fundacji 1 procent podatku

Przekaż 1% podatku na leczenie i rehabilitację wcześniaków

Fundacja Wcześniak jest organizacją pożytku publicznego (OPP) i znajduje się w wykazie dostępnym na stronie https://niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/.

Od 17 lat pomagamy dzieciom urodzonym przedwcześnie. Szacuje się, że co dziesiąte dziecko rodzi się jako wcześniak. Wcześniactwo nie jest chorobą, ale jego skutki pozostają z dzieckiem na długie lata, nierzadko też – na całe życie. Leczenie, konsultacje u wielu specjalistów, codzienna rehabilitacja – to tylko cześć zmagań, które towarzyszą maleństwom od pierwszych dni życia.

Jak przekazać 1% podatku?

Aby przekazać 1% podatku Fundacji Wcześniak lub jej podopiecznym należy wpisać
KRS 0000191989, a w polu „cel szczegółowy”:

  • „cele statutowe Fundacji” (zobacz statut Fundacji Wcześniak).
  • lub imię i nazwisko dziecka (tu lista naszych podopiecznych czekających na Twoją pomoc),
    Wyrażenie zgody na przekazanie danych dla OPP nie jest obowiązkowe, ale ułatwi nam kontakt w przypadku nieprecyzyjnego określenia celu szczegółowego.

Na co przeznaczamy 1% podatku?

1% podatku dla wcześniaków KRS 0000191989Środki, które przekazywane są przez podatników w rozliczeniu, przeznaczane są na:

Program do rozliczenia podatku

Zachęcamy do skorzystania z wygodnego narzędzia do rozliczenia podatku i przekazania 1% wcześniakom. Program ma już wpisany KRS Fundacji Wcześniak – nie trzeba go szukać i wpisywać ręcznie.
Rozlicz PIT Online

Gdzie i w jaki sposób mogę rozliczyć podatek?

Od 2019 r. formularze PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38 wypełni za podatników Krajowa Administracja Skarbowa. KAS przygotuje zeznanie podatkowe, które będzie do wglądu na Portalu Podatkowym pod nazwą e-PIT między 15 lutego a 30 kwietnia. Koniecznie sprawdź przygotowane przez KAS zeznanie! e-PIT w polu „cel szczegółowy” pozostawi cel wpisany rok wcześniej. Jeśli chcesz go zmienić i wesprzeć podopiecznych Fundacji Wcześniak, musisz wybrać KRS 0000191989 i wpisać imię i nazwisko dziecka. 
Jeśli między 15 lutego a 30 kwietnia 2021 roku nie zweryfikujesz zeznania, zostanie ono zaakceptowane i złożone bez zmian.

e-PIT będzie można zweryfikować od 15 lutego 2021 na stronie: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/.

Kto może przekazać 1% podatku?

1% mogą przekazać osoby wypełniające formularze:
PIT-28
PIT-36
PIT-36L
PIT-37
PIT-38
PIT-39

 

Scroll to Top