fbpx
Pośpiesznym na świat – odcinek 23 – Wcześniakowa przyjaźń

Pośpiesznym na świat – odcinek 23 – Wcześniakowa przyjaźń

Doświadczenie przedwczesnego pojawienia się dziecka na świecie sprawia, że w początkowym okresie jesteśmy zagubieni i osamotnieni. Sytuacja, gdy na oddziale, podczas odwiedzin dziecka, możemy spotkać się i porozmawiać z innymi rodzicami wcześniaków, często pozwala przetrwać rodzicom najtrudniejsze chwile, znaleźć zrozumienie i oparcie od osób, które doskonale nas rozumieją.

Ale co później? Gdy dziecko jest już w domu, kontakt z innymi rodzicami się urwał, a powikłania wcześniactwa właśnie dały o sobie znać?

Wiemy, że między rodzicami wcześniaków często rodzą się przyjaźnie na długie lata. Patrząc na Magdalenę i Urszulę można bez wątpienia stwierdzić, że to piękna przyjaźń, pełna wsparcia i zrozumienia. To przyjaźń, która będzie trwać i się rozwijać, a z tej relacji powstają bardzo wartościowe projekty i miejsca, w których wcześniakowi rodzice mogą znaleźć pomoc. Zapraszamy do obejrzenia odcinka z udziałem dwóch wspaniałych kobiet. 

  • Magdalena Sadecka-Makaruk – współzałożycielka Fundacji Wcześniak Rodzice-Rodzicom
  • Urszula Krzykawska – założycielka Centrum Wcześniaka i Małego Dziecka w Dąbrowie Górnicze.

Zapraszamy do oglądania i do subskrybowania naszego kanału. Bądźcie z nami co wtorek o 9:00 z poranną kawą! Kliknięcie w obraz odtworzy film, a poniżej znajdziecie poprzedni odcinek naszego programu.


Poprzedni odcinek:

Pośpiesznym na świat – odcinek 22 – Porady Eksperta – rozmowa z prof. dr hab. Ewą Helwich

Miś dla wcześniaka