Polecamy portale dla rodziców wcześniaków

Kiedy powstawała Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom (prawie 18 lat temu!), przyświecał nam cel: przekazać rodzicom jak najwięcej informacji o wcześniakach, powikłaniach wcześniactwa, rozwoju dzieci, o tym, co dzieje się z nimi w szpitalu, o tym, jak realizować rehabilitację i leczenie wcześniaków. Tak powstała strona www.wczesniak.pl, a następnie poradnik “Niezbędnik rodzica wcześniaka”.

Strony internetowe o wcześniakach

Na szczęście niemal niedostępna wtedy wiedza, jest dziś na wyciągnięcie ręki, a mówiąc dosłownie – na kliknięcie placem w odpowiedni link. Problem wcześniactwa jest coraz szerzej nagłaśniany, mówi się o nim w prasie i programach radiowych oraz telewizyjnych. Powstają nowe organizacje pomagające wcześniakom oraz portale internetowe, które zawierają artykuły dla rodziców wcześniaków. Zatem – gdzie szukać wiedzy o wcześniakach?

  • “Niezbędnik rodzica wcześniaka” – na naszej stronie dostępny w wersji online: Niezbędnik rodzica wcześniaka
  • Strona www.JestemWczesniej.pl – najnowsza w tym zestawieniu. Portal dla rodziców wcześniaków, w którym znajdziecie informacje o rozwoju wcześniaka, jego pobycie w szpitalu, filmy z instruktażem od rehabilitanta oraz informacje o Covid-19 ważne z perspektywy rodzica.
  • Strona Fundacji Przed Czasem: http://www.przedczasem.org/blog/ – Fundacja została założona przez rodziców wcześniaków, a współpracuje ze specjalistami. Blog, który tam znajdziecie, pokazuje perspektywę rodzica wcześniaka.
  • Blog Matkowelove: www.matkowelove.com – strona dedykowana rodzicom wcześniaków, prowadzona przez mamę 3-letniej teraz córki-wcześniaczki. Autorka bloga prowadzi również w Łodzi grupę wsparcia dla rodziców pod nazwą “Wcześniak po łódzku”.

Polecane serwisy i organizacje

Scroll to Top