Polecamy portale dla rodziców wcześniaków

Polecamy portale dla rodziców wcześniaków

Kiedy powstawała Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom (prawie 18 lat temu!), przyświecał nam cel: przekazać rodzicom jak najwięcej informacji o wcześniakach, powikłaniach wcześniactwa, rozwoju dzieci, o tym, co dzieje się z nimi w szpitalu, o tym, jak realizować rehabilitację i leczenie wcześniaków. Tak powstała strona www.wczesniak.pl, a następnie poradnik “Niezbędnik rodzica wcześniaka”.

Strony internetowe o wcześniakach

Na szczęście niemal niedostępna wtedy wiedza, jest dziś na wyciągnięcie ręki, a mówiąc dosłownie – na kliknięcie placem w odpowiedni link. Problem wcześniactwa jest coraz szerzej nagłaśniany, mówi się o nim w prasie i programach radiowych oraz telewizyjnych. Powstają nowe organizacje pomagające wcześniakom oraz portale internetowe, które zawierają artykuły dla rodziców wcześniaków. Zatem – gdzie szukać wiedzy o wcześniakach?

  • “Niezbędnik rodzica wcześniaka” – na naszej stronie dostępny w wersji online: Niezbędnik rodzica wcześniaka
  • Strona www.JestemWczesniej.pl – najnowsza w tym zestawieniu. Portal dla rodziców wcześniaków, w którym znajdziecie informacje o rozwoju wcześniaka, jego pobycie w szpitalu, filmy z instruktażem od rehabilitanta oraz informacje o Covid-19 ważne z perspektywy rodzica.
  • Strona Fundacji Przed Czasem: http://www.przedczasem.org/blog/ – Fundacja została założona przez rodziców wcześniaków, a współpracuje ze specjalistami. Blog, który tam znajdziecie, pokazuje perspektywę rodzica wcześniaka.
  • Blog Matkowelove: www.matkowelove.com – strona dedykowana rodzicom wcześniaków, prowadzona przez mamę 3-letniej teraz córki-wcześniaczki. Autorka bloga prowadzi również w Łodzi grupę wsparcia dla rodziców pod nazwą “Wcześniak po łódzku”.

Polecane serwisy i organizacje

Szanowni Państwo,

od dnia 3 sierpnia 2020 r. "Niezbędnik rodzica wcześniaka" jest dostępny wyłącznie w wersji online. Wyczerpały się zasoby papierowego wydania poradnika. Trwają prace nad VII edycją "Niezbędnika...", który ukaże się jesienią. Serdecznie prosimy o cierpliwość.

Poradnik wydajemy wspólnie; w myśl naszej zasady: "rodzice-rodzicom" jest on finansowany m. in. z darowizn rodziców wcześniaków.  Jeśli chcą Państwo mieć swój udział w wydaniu nowego "Niezbędnika...", darowiznę na ten cel można wpłacić poniżej:

Podaruj pomoc rodzicom wcześniaków

1 na 10 dzieci rodzi się za wcześnie.

Rodzicom tych dzieci potrzebna jest wiedza i wsparcie w opiece nad wcześniakiem.

Pomóż nam wydać „Niezbędnik rodzica wcześniaka“, który przekażemy szpitalom, poradniom i rodzicom w całej Polsce.

Książka 'Niezbędnik Rodzica Wcześniaka'
Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom
10 zł
50 zł
10 zł = wydanie 1 egz. „Niezbędnika“

Obowiązek informacyjny:
Fundacja Wcześniak, BLIK

Pomagam

Biorąc udział w akcji akceptujesz:
Regulamin płatności