Podsumowanie akcji Biegam Dobrze dla Fundacji Wcześniak

Szanowni Państwo,

podczas 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego po raz pierwszy mieliśmy zaszczyt wziąć udział w akcji charytatywnej Biegam Dobrze. Inicjatywa ta jest szeroko rozpowszechniona w wielu krajach m.in. Wielkiej Brytanii, a jej działanie opiera się na założeniu, iż biegacze startujący w ramach ścieżki charytatywnej, pozyskując darczyńców, zbierają fundusze, które pozwolą im uzyskać zarówno pakiet startowy, jak i pieniądze dla wybranej organizacji. W tegorocznej inicjatywie można było wybrać 1 spośród 6 fundacji.

Dla Fundacji Wcześniak chciało pobiec 86 osób, z których 63 finalnie uzyskały pakiet startowy i wystartowały w półmaratonie jako biegacze charytatywni. Łącznie udało się pozyskać ponad 36 tys. zł. Celem zbiórki była budowa Narodowego Centrum Wcześniaków i każda osoba zbierająca środki przyczyniła się do przybliżenia nas do tego celu.

Słowa podziękowania należą się przede wszystkim biegaczom, za ich chęć pomocy, wybranie naszej Fundacji oraz aktywne pozyskiwanie funduszy, ale również wszystkim darczyńcom, osobom, które przyczyniły się do tego, że udało nam się zebrać tak dużą kwotę w ramach akcji Biegam Dobrze.

Jako prezes Fundacji Wcześniak oraz pasjonat biegania również podjąłem wyzwanie w akcji charytatywnej Biegam Dobrze. Swój bieg zadedykowałem wszystkim wcześniakom i ich rodzicom, którzy mają wolę walki i siłę, która objawia się każdego dnia. Półmaraton przebiegłem razem z Maćkiem, wcześniakiem z 26. tygodnia, który jest dzieckiem niepełnosprawnym. W tym biegu towarzyszyli mi jego rodzice, którzy na co dzień nie biegają. 21 kilometrów to długi dystans, jednak pragnienie spełnienia marzenia swojego dziecka było ich mocą, dzięki której udało im się pokonać całą trasę równo z nami w czasie szybszym, niż zakładaliśmy. To był ogromny zaszczyt dla mnie pomóc w spełnieniu marzenia.

Zachęceni tą wspaniałomyślną akcją oraz pozytywną reakcją biegaczy planujemy uczestniczyć w akcji Biegam Dobrze również podczas tegorocznego 38. Maratonu Warszawskiego. Dziękujemy organizatorom za taką szansę i odkrycie nowych możliwości wielu ludzi dobrej woli oraz pasjonatów, którzy łączą swoje hobby z czynieniem dobra i dzielą się nim z innymi.

Z poważaniem,

dr Tomasz Makaruk

Prezes Zarządu Fundacji Wcześniak

Scroll to Top
1,5% podatku