Aleksandra Jóźwiak

Aleksandra Jóźwiak jest podopieczną Fundacji Wcześniak. 

Witajcie, chcemy krótko opowiedzieć Wam o naszej córeczce.

Ola postanowiła przyjść na świat o wiele za wcześnie z powodu infekcji u swojej mamy. Urodziła się z wrodzoną posocznicą, z którą walczyła kilka tygodni w trakcie intensywnej antybiotykoterapii. Szybko do pakietu dołączyły obustronne wylewy 2. stopnia do mózgu, zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, stan zapalny jelit, przetrwały przewód Botalla, ciężka dysplazja oskrzelowo-płucna oraz skrajna niedojrzałość wielu układów, powodująca m.in. konieczność insulinoterapii. Ola została wypisana do domu pod opieką hospicjum domowego w związku z tlenozależnością.

W ostatnim czasie zdiagnozowano u Oli obustronną głuchotę czuciowo-nerwową głębokiego stopnia. Oczekujemy na możliwość aparatowania a w dalszej kolejności mamy nadzieję na zabieg wszczepienia implantu. Ponadto Ola jest obserwowana pod kątem MPD – intensywnie rehabilitujemy się mając nadzieję, że w przyszłości Oleńka będzie w pełni sprawna.

 

Już teraz wiemy, że czeka nas długa droga, w tym konieczność podjęcia i kontynuowania stałej rehabilitacji w wielu obszarach.

Etymologia imienia Aleksandra pochodzi z greckiego “alekso”, co znaczy bronić. Wierzymy więc, że Ola wyjdzie obronnie z tej trudnej dla siebie walki”.

Pozdrawiamy razem z Olą.

Możesz pomóc Oli, przekazując jej darowiznę lub 1,5% podatku:

  • Darowizny na subkonto o numerze 67 1240 6351 1111 0010 5685 4870.
  • 1,5% podatku, wpisując w rozliczenie KRS 0000191989, a polu “cel szczegółowy” koniecznie: Aleksandra Jóźwiak.

Karta informacyjna


Imię
Aleksandra
Tydzień
25
Waga
800
Wzrost
32
Data
2022

Scroll to Top