Aleksander Dembiński

Aleksander Dembiński jest podopiecznym Fundacji Wcześniak.

 

Aleksander Dembiński

Aleksander przyszedł na świat w 26 tc. z wagą urodzeniową 965 g.

Diagnozy, które usłyszeliśmy były przerażające. Po porodzie mąż usłyszał: dziecko jeśli przeżyje, nie będzie widziało, mówiło, słyszało, chodziło! Zapytano tylko jakim imieniem ochrzcić dziecko w razie nagłego zgonu. Mąż zdecydował – Aleksander.

Aleksander został przyjęty na Odział Neonatologii Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Rozpoznanie kliniczne: Zespół zaburzeń oddychania noworodka, niewydolność oddechowa noworodka, wrodzone zapalenie płuc, dysplazja oskrzelowo-płucna rozpoczynająca się w okresie okołoporodowym, wewnątrz owodniowe zakażenie płodu, żółtaczka noworodków związana z porodem przedwczesnym, dokomorowy krwotok 2, ADS II, drożny przewód tętniczy, niedokrwistość wcześniacza, martwicze zapalenie jelit płodu i noworodka, retinopatia wcześniaków 1 st. Po stronie prawej, zakażenia, zasinienie owłosionej skóry głowy spowodowane urazem porodowym, skrajnie niska waga ciała, wcześniactwo 26 tc.

Aleksander Dembiński

Aleksander był niewydolny oddechowo od urodzenia, zaintubowany został na sali porodowej i mechanicznie wentylowany. W badaniu poporodowym stwierdzono liczne zasinienia okolicy głowy i klatki piersiowej. Problemy oddechowe tj. zaburzenia oddychania oraz zmiany zapalne spowodowały konieczność zaintubowania, które trwało do 90. doby od urodzenia. Stwierdzono również ubytek międzykomorowy typu ASD II. Po urodzeniu rozpoznano II stopień krwawienia do komór mózgu. Natomiast z powodu niedokrwistości kilkakrotnie przetoczono krew. Po 130 dniach pobytu w szpitalu został wypisany do domu z szeregiem zaleceń farmakologicznych, konsultacji specjalistycznych, hospitalizacji i intensywnej rehabilitacji. Było dużo radości, ale i wiele bardzo trudnych momentów, kiedy to stan Aleksandra się pogarszał i lekarz informował o kolejnych powikłaniach. Dziś ma 8 lat, jego rozwój nadal wymaga wsparcia neurologicznego, kardiologicznego, pulmonologicznego, nefrologicznego, ortopedycznego, logopedycznego, psychologicznego, pedagogicznego, rehabilitacyjnego, terapii sensorycznej oraz fizjoterapii w wodzie. Dzięki rehabilitacji oraz wsparciu wielu specjalistów zauważamy znaczne postępy w jego rozwoju.

Aby przekazać Aleksandrowi 1,5% podatku należy wpisać w formularzu PIT:

  • KRS Fundacji Wcześniak 0000191989 cel szczegółowy: Aleksander Dembiński
  • Darowizny można przez cały rok wpłacać na subkonto o numerze 31 1240 6351 1111 0010 6170 4063. 

Aleksander Dembiński

Karta informacyjna


Imię
Aleksander
Tydzień
26
Waga
965
Wzrost
38
Data
2014

Scroll to Top
1,5% podatku