Adrian Krzesiak

Adrian Krzesiak jest podopiecznym Fundacji Wcześniak.

Adrian Krzesiak

Adrian jest naszym czwartym synem, urodził się przedwcześnie 22.07.2015 r. w 29. tygodniu ciąży, z wagą urodzeniową 1570 g oraz licznymi dysfunkcjami: zespołem zaburzeń oddychania, zakażeniem o wczesnym początku, leukomalacją okołokomorową, niedokrwistością wcześniaczą, problemami neurologicznymi i okulistycznymi. W szpitalu Adi spędził prawie 3 pierwsze miesiące swojego życia. Dalszy rozwój przebiegał pod znakiem kolejnych diagnoz i wizyt u rozlicznych specjalistów.

Od urodzenia zmaga się z powikłaniami, jakie niesie za sobą przedwczesny poród: małorosłość (rozważana jest terapia hormonalna), niedosłuch, problemy kardiologiczne, neurologiczne, okulistyczne, laryngologiczne. Syn wymaga systematycznych zajęć terapeutycznych z zakresu integracji sensorycznej, logopedii, rozumienia i przetwarzania dźwięków.

Najistotniejsze obecnie schorzenia wymagające zaopiekowania, to problemy związane ze wzrokiem, poważnie utrudniające Adrianowi normalny i harmonijny rozwój: zawężone szpary powiekowe, znaczna obustronna wada wzroku, zez zbieżny, oczopląs i ptoza (opadające powieki, przesłaniające pole widzenia). W najbliższym czasie planowana jest operacja zeza, a następnie operacja korekty powiek.

Ze względu na czas oczekiwania na zabiegi – będą to operacje prywatne, być może nawet za granicą. Mamy nadzieję, że przed rozpoczęciem przez naszego syna edukacji w szkole podstawowej, uda się poprawić jego wzrok, a tym samym ułatwić mu samodzielną naukę.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1,5% Państwa podatku.

KRS 0000191989, cel szczegółowy: Adrian Krzesiak

Na subkonto Adriana w Fundacji Wcześniak można wpłacać darowizny przez cały rok: 76 1240 6351 1111 0011 1011 9251.

Serdecznie dziękujemy w imieniu Adriana oraz własnym.

 

Karta informacyjna


Imię
Adrian
Tydzień
29
Waga
1570 g
Wzrost
Data
2015

Scroll to Top