Pierwszy oddech

“Pierwszy oddech” nowa książka o neonatologii

Z dumą i radością informujemy, że ukazała się właśnie książka “Pierwszy oddech” autorstwa Olivii Gordon, której mamy przyjemność patronować.

Wszyscy rodzice wcześniaków doskonale wiedzą, że współczesna medycyna może uratować nawet te ekstremalnie wcześnie urodzone dzieci. Jednak nie zdajemy sobie na co dzień sprawy, jak bardzo zmieniała się na przestrzeni lat opieka nad wcześniakami oraz medyczne możliwości ich ratowania i leczenia. Dziś możemy śmiało stwierdzić, że urodzenie przedwczesne nie musi powodować komplikacji zdrowotnych i dziecko “wyrośnie” w dużym stopniu z wcześniactwa.

Inspiracją do wejścia wgłąb historii zmian w medycynie było dla autorki własne doświadczenie życiowe – walka o życie syna, leczenie operacyjne, które rozpoczęło się jeszcze podczas trwania ciąży. Olivia Gordon to dziennikarka, która publikuje m.in, w „The Times” i „Guardian”.

Książkę recenzuje Elżbieta Kozioł, Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych:

Pierwszy oddech łączy dwa światy: rodziców i medyków. Mam nadzieję, że rodzicom pomoże łagodniej przejść przez trudny dla nich czas, zrozumieć wiele niejasnych, obcych pojęć, natomiast, co wydaje mi się ważniejsze, osobom zawodowo związanym z neonatologią pozwoli wejść w skórę rodziców i zadbać o poprawę wzajemnych relacji, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie na dobrostan powierzonych ich opiece dzieci.

 

Zapraszamy do zapoznania się z “Pierwszy oddechem” na stronie wydawnictwa SQN.

 

 

Scroll to Top