Fundacja Wcześniak

Konkurs

Szanowni Państwo,

z nieukrywaną radością pragniemy poinformować, że zaczynamy prace na trzecim już wydaniem Niezbędnika Rodzica Wcześniaka. Dwie poprzednie edycje spotkały się z Państwa zainteresowaniem i uznaniem, dlatego pragniemy je kontynuować.

Niezbędnik Rodzica Wcześniaka to…

kompendium wiedzy dla Rodziców wcześniaków, którzy po raz pierwszy spotkali się z tematem przedwczesnych narodzin swojego dziecka. Ma on na celu oswoić rodziców z tą sytuacją. „Niezbędnik..” jest efektem 11 lat pracy Fundacji Wcześniak i wielu specjalistów w tym neonatologów. Zawiera podstawy wiedzy o wcześniactwie, porady i informacje pozwalające poradzić sobie z problemem wcześniactwa w pierwszych tygodniach po narodzinach dziecka-wcześniaka.

W trzecim wydaniu…

będą mogli Państwo znaleźć jeszcze więcej informacji pozwalających na zrozumienie, z czym wiąże się wcześniactwo dziecka i jak sobie z nim poradzić. W rozdziale „Powrót do domu” znajdą Państwo informacje o działających grupach wsparcia oraz o tym jak samemu je utworzyć, a także Bajki dla wcześniaków, które są całkowitą nowością w Niezbędniku. Zamieszczony będzie również artykuł o tym, jak radzić sobie z emocjami w tym ciężkim czasie, kiedy dbamy w większym stopniu o dziecko, zapominając o tym, żeby pomóc także sobie. Będziecie Państwo mieli również okazję do wypełnienia ankiety na temat Narodowego Spisu Wcześniaków – inicjatywie utworzonej przez naszą Fundację, która ma na celu poznanie liczby dzieci rodzących się w Polsce przedwcześnie. W trzecim wydaniu pojawi się nowy rozdział poświęcony śmierci dziecka oraz sytuacji, w jakiej znajdują się rodzice po stracie dziecka. Nowością będzie również rozdział poświęcony informacjom dla pediatrów, pielęgniarek i położnych. Całość będzie zostanie wzbogacona zdjęciami z wystawy „Oni też byli wcześniakami”, zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Wcześniaka w roku ubiegłym.

Zobacz swoje dziecko na okładce Niezbędnika!

Zasada konkursu jest prosta – należy wysłać do nas zdjęcie Dziecka (najlepiej z okresu jego pobytu w szpitalu lub z pierwszych chwil po powrocie ze szpitala, aby było widać, że dziecko na zdjęciu jest wcześniakiem), a specjalnie powołana w tym celu komisja spośród nadesłanych przez Państwa zdjęć wybierze jedno zwycięskie, które zostanie umieszczone na okładce najnowszego wydania Niezbędnika.

Wymagania: zdjęcie musi być dobrej jakości i rozdzielczości min. 10 MB, 300 dpi.