9. Urodziny Fundacji

Drodzy Rodzice Wcześniakowi, Przyjaciele Fundacji i liczni goście odwiedzający naszą stronę!

Szalenie miło jest mi móc napisać, że dzisiaj, w dniu 21 maja, nasza Fundacja obchodzi swoje 9. Urodziny. Co więcej, urodziny te obchodzimy po raz pierwszy w całej historii jej istnienia! Do tej pory, jeśli ktoś pytał: ?To kiedy tak naprawdę powstała Fundacja?, odpowiadałam zgodnie z prawdą, że w 2003 roku, po narodzinach naszego syna wcześniaka, od którego tak naprawdę wszystko się zaczęło.

Przygotowując się jednak do napisania rocznego Sprawozdania z działalności Fundacji za 2011 rok, zwróciłam uwagę na informację, że zgodnie z pierwszym aktem notarialnym z dnia 21 maja 2003 roku, nasza Fundacja oficjalnie zaczęła swą działalność właśnie w tym dniu 🙂

Myślę, że wiele się przez te 9 lat zmieniło, na pewno teraz łatwiej jest być rodzicem wcześniaka, niż wówczas, choć oczywiście wciąż nie jest to łatwe zadanie i doświadczenie. Jeżeli chodzi o naszą działalność, to z pierwotnej struktury opierającej się głównie na stronie internetowej wyrośliśmy na organizacje OPP, która reprezentuje i walczy o głos w sprawie wcześniaków nie tylko na licznych konferencjach i spotkaniach w kraju, ale także na forum zagranicznym.

Jesteśmy dumni z naszego syna wcześniaka, jesteśmy szczęśliwi, że tak dobrze to wcześniactwo się dla nas skończyło, mamy wielkie plany i dużo chęci do pracy, aby jako Fundacja zrealizować nasze marzenia i wybudować Narodowe Centrum Wcześniaków. Wciąż wierzymy, że to się nam uda.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez te wszystkie lata nas wspierali (nie tylko finansowo) i dopingowali do dalszego działania, którzy podpowiadali, co jeszcze trzeba zrobić i jak to zrobić, którzy mówili, że to, co robimy ma sens i co najważniejsze spełnia swój nadrzędny cel ? jakim jest wsparcie i pomoc dla innych rodziców wcześniaków. Dziękujemy również za spotkane w tym czasie osoby, z wieloma udało nam się zawiązać trwałe przyjaźnie. I dziękujemy też za zaufanie, jakim nas Państwo obdarzają, dzieląc się z nami Waszymi historiami, przeżyciami, zdjęciami z ważnych dla Waszych rodzin momentów, które pozwalają nam na bieżąco śledzić losy Waszych?Naszych dzielnych wcześniaczków. Te rzeczy są naprawdę bezcenne.

Korzystając z okazji, chciałabym prosić tych, którzy mogą i chcą, aby wsparli naszą działalność specjalną urodzinową darowizną. Z góry serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę urodzinową oraz 1-procentową, serdecznie pozdrawiamy i obiecujemy, że za rok na 10. Urodziny Fundacji wymyślimy coś specjalnego 🙂

Serdecznie pozdrawiam

dr Magdalena Sadecka-Makaruk

Sekretarz Fundacji Wcześniak

Scroll to Top