Przekaż darowiznę

Home / Przekaż darowiznę

Wspomóż Fundację Wcześniak, przekazując 1%, darowiznę za pomocą karty kredytowej lub przelewu bankowego. Aby przekazać swój 1% dla Fundacji Wcześniak należy w rozliczeniu PIT podać nr KRS – 0000 191989

Z przyjemnością informujemy, że od maja 2010 r. nasza fundacja jest już organizacją pożytku publicznego. Wszystkie osoby, które chcą nam pomóc w działalności na rzecz wcześniaków, mogą wesprzeć nas przekazując darowiznę na rzecz fundacji, poprzez wpisanie w ramce poniżej kwoty darowizny:

Przekaż darowiznę

Pamiętaj! Twoja darowizna to nie tylko ogromna pomoc dla Fundacji, ale także możliwość skorzystania z ulgi podatkowej.

Osoby fizyczne, dokonując wpłat darowizny na rzecz naszej fundacji przy pomocy przelewu bankowego, mogą od swojego dochodu (przed obliczeniem podatku) odliczyć aż do 6% tegoż dochodu (art. 26, ust. 1, pkt 9 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

Osoby prawne (m.in. spółki prawa handlowego) mogą odliczyć wpłacone przelewem darowizny aż do 10% kwoty swojego dochodu (art. 18, ust. 1, pkt 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych). Zatem osobno darowiznę może wpłacić np. spółka z o.o. i później osobno jej udziałowiec.

Już teraz w imieniu własnym oraz wszystkich maluszków i ich rodziców pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność każdemu, kto zdecydował się pomóc fundacji lub któremuś z naszych najmłodszych. Za każdy odruch serca i bezinteresowną pomoc serdecznie DZIĘKUJEMY.

dr Magdalena Sadecka-Makaruk

Sekretarz Fundacji

Szanowni Państwo,

od dnia 3 sierpnia 2020 r. "Niezbędnik rodzica wcześniaka" jest dostępny wyłącznie w wersji online. Wyczerpały się zasoby papierowego wydania poradnika. Trwają prace nad VII edycją "Niezbędnika...", który ukaże się jesienią. Serdecznie prosimy o cierpliwość.

Poradnik wydajemy wspólnie; w myśl naszej zasady: "rodzice-rodzicom" jest on finansowany m. in. z darowizn rodziców wcześniaków.  Jeśli chcą Państwo mieć swój udział w wydaniu nowego "Niezbędnika...", darowiznę na ten cel można wpłacić poniżej:

Podaruj pomoc rodzicom wcześniaków

1 na 10 dzieci rodzi się za wcześnie.

Rodzicom tych dzieci potrzebna jest wiedza i wsparcie w opiece nad wcześniakiem.

Pomóż nam wydać „Niezbędnik rodzica wcześniaka“, który przekażemy szpitalom, poradniom i rodzicom w całej Polsce.

Książka 'Niezbędnik Rodzica Wcześniaka'
Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom
10 zł
50 zł
10 zł = wydanie 1 egz. „Niezbędnika“

Obowiązek informacyjny:
Fundacja Wcześniak, BLIK

Pomagam

Biorąc udział w akcji akceptujesz:
Regulamin płatności