Wystawa ?Wcześniaki ? wczoraj i dziś? w Ostródzie

Otwarcie wystawy “Wcześniaki – wczoraj i dziś” w Ostródzie

Miło nam poinformować, że w dniu 26 września br. wzięliśmy udział w otwarciu wystawy, która została zorganizowana w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Organizatorem wystawy było wspólnie z naszą Fundacją Starostwo Powiatowe w Ostródzie – Wydział Kultury, Sportu i Współpracy z Sektorem Pozarządowym. Całość swym patronatem objął Starosta Ostródzki – Włodzimierz Brodiuk.

Spotkanie otworzył występ dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Ostródzie. Po występie maluchów Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Współpracy z Sektorem Pozarządowym – pani Jolanta Dakowska – oddała głos prezesowi Fundacji Wcześniak p. dr Tomaszowi Makarukowi, który przybliżył działania i ideę Fundacji. Odczytano również pismo otrzymane od dr Jolanty Meller, Warmińsko- Mazurskiego Konsultanta ds. Neonatologii. Po otwarciu odbył się Panel Dyskusyjny prowadzony przez Agatę Milik, psychologa z Uniwersytetu Gdańskiego z udziałem zaproszonych ekspertów: lekarza neonatologa pana Zbigniewa Koplińskiego, lekarza pediatry pani Ewy Iwony Urban, lekarzy ginekologów pani Elżbiety Ostrowskiej-Czupryńskiej i pana Jana Stasiulewicza, położnych: pani Teresy Wolentarskiej, pani Danuty Agaszewskiej, pani Małgorzaty Jusiewicz, przedstawicieli Fundacji oraz psychologa Joanny Blajdy.

Spotkanie podsumowała pani Wiesława Korejwo z Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej WSSE w Olsztynie, przedstawiając badania nt. ?Zachowania zdrowotne kobiet w ciąży?.

Osobą, dzieki której odbyło się całe wydarzenie, jest mama wcześniaka – Stasia – pani Małgorzata Konczanin-Szafraniec za co serdecznie Jej dziękujemy.

Wystawa potrwa do 13 października i można ją obejrzeć w Centrum Użyteczności Publicznej przy ul. Jana III Sobieskiego 9 w Ostródzie.

Zdjęcia z wydarzenia mogą Państwo obejrzeć na  www.facebook.pl/wczesniak

Materiał o wydarzeniu przygotowany przez Telewizję Mazury

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=h-jt2JO-nd0&fb_source=message

—————

W dniu 26.09.2013 r. o godzinie 17.00 odbędzie się w Centrum Użyteczności Publicznej przy ul. Jana III Sobieskiego 9 w Ostródzie uroczyste otwarcie wystawy ?Wcześniaki – wczoraj i dziś?. Już dziś zapraszamy do odwiedzenia wystawy, która będzie dostępna dla oglądających przez najbliższe 2 tygodnie.

Szanowni Państwo,

od dnia 3 sierpnia 2020 r. "Niezbędnik rodzica wcześniaka" jest dostępny wyłącznie w wersji online. Wyczerpały się zasoby papierowego wydania poradnika. Trwają prace nad VII edycją "Niezbędnika...", który ukaże się jesienią. Serdecznie prosimy o cierpliwość.

Poradnik wydajemy wspólnie; w myśl naszej zasady: "rodzice-rodzicom" jest on finansowany m. in. z darowizn rodziców wcześniaków.  Jeśli chcą Państwo mieć swój udział w wydaniu nowego "Niezbędnika...", darowiznę na ten cel można wpłacić poniżej:

Podaruj pomoc rodzicom wcześniaków

1 na 10 dzieci rodzi się za wcześnie.

Rodzicom tych dzieci potrzebna jest wiedza i wsparcie w opiece nad wcześniakiem.

Pomóż nam wydać „Niezbędnik rodzica wcześniaka“, który przekażemy szpitalom, poradniom i rodzicom w całej Polsce.

Książka 'Niezbędnik Rodzica Wcześniaka'
Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom
10 zł
50 zł
10 zł = wydanie 1 egz. „Niezbędnika“

Obowiązek informacyjny:
Fundacja Wcześniak, BLIK

Pomagam

Biorąc udział w akcji akceptujesz:
Regulamin płatności