Stowarzyszenia i fundacje

Fundacja Przetrwać Cierpienie – Kampania “Ja też jestem dzieckiem” na rzecz rodziców po stracie dziecka w wyniku poronienia.

http://www.fundacja-dom.opole.pl/ – Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu

www.blizniaki.net – serwis poświęcony zagadnieniom związanym z wychowywaniem bliźniąt

www.rodzicpoludzku.pl – serwis zawiera informacje o działalności Fundacji Rodzić po Ludzku

www.rzecznikrodzicow.pl – – Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców

www.rozwiazacautyzm.pl/ — strona internetowa Fundacji na rzecz dzieci z autyzmem “Rozwiązać autyzm”

http://fsr.org.pl — strona internetowa Fundacji z Tarnowskich Gór działającej na rzecz bliźniaków i wcześniaków

 

 

Dobry Rodzic ? Dobry Start to program Fundacji Dzieci Niczyje skierowany do rodziców dzieci w wieku 0-3 lata oraz rodziców oczekujących na narodzenie się dziecka.

Naszym celem jest wsparcie rodziców w opiece i wychowaniu małego dziecka bez przemocy. Wiemy, że choć rodzicielstwo jest najpiękniejszą rolą w życiu człowieka, to potrafi stawiać wiele wyzwań, które czasami prowadzą do zachowań krzywdzących. Płacz dziecka, nieprzespane noce, problemy, jakie pojawiają się w życiu rodziców często potęgują stres rodzicielski i sprawiają, że rodzic/rodzice mogą czuć, że już nie dają rady.

Specjalnie z myślą o rodzicach małych dzieci zostały przygotowane:

?         Poradnia internetowa

Jeśli jesteś rodzicem/opiekunem małego dziecka (do 0 do 3 lat) i nie znalazłeś na naszej stronie odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie dotyczące wychowania Twojego dziecka, możesz skorzystać z naszej poradni internetowej. WIĘCEJ

  • Artykuły i publikacje dla rodziców

Artykułów, broszur i ulotek dotyczących dobrego rodzicielstwa: ?Zamiast klapsa?, ?Stres ? poradnik dla rodziców małych dzieci?, ?Ostrożnie, dziecko!?, ?10 kroków, by stać się lepszym rodzicem?, ?Zabawa to podstawa!? czy ?Bezpieczny maluch? to tylko niektóre z tytułów ulotek, jakie można pobrać bezpłatnie ze strony www.dobryrodzic.fdn.pl. Na stronie czeka też szereg artykułów poświęconych rozwojowi dziecka, wychowaniu bez przemocy, bezpieczeństwu malucha i różnych problemów, jakie napotykają na co dzień rodzice małych dzieci.  WIĘCEJ

Spotkania edukacyjne to dwugodzinne spotkanie tematyczne, podczas których rodzice razem z osobą prowadzącą szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania w wybranym temacie. WIĘCEJ

?         Aktywne Poniedziałki

Zapraszamy na Aktywny Poniedziałek, czyli dzień, wspólnych zabaw dla rodziców z dziećmi. Proponujemy spotkania m.in. w Klubiku Małego Odkrywcy, zabawy z chustami, wspólne malowanie, jak i inne brykanki, skakanki, swawole.  WIĘCEJ

?         Warsztaty umiejętności rodzicielskich

Warsztaty są cyklem spotkań, podczas których rodzice mogą zdobyć wiedzę na temat rozwoju dziecka oraz umiejętności, które pozwolą im radzić sobie w wielu nowych, a także trudnych dla nich sytuacjach związanych z wychowywaniem dziecka. WIĘCEJ

?         Pomoc psychologiczna i terapia dla rodziców małych dzieci

Specjalistyczna pomoc psychologiczna i wsparcie. WIĘCEJ

Na stronie można znaleźć także aktualności dotyczące działań, jakie podejmowane są w całej Polsce na rzecz rodziców z małymi dziećmi w tym także zaproszenia na bezpłatne warsztaty i inne spotkania.

Strona zawiera bazę teleadresową placówek z całej Polski, w której rodzice małych dzieci mogą znaleźć bezpłatną pomoc i wsparcie (zakładka ?Gdzie szukać pomocy??). Zapraszamy!

 

Jak pisał Mikołaj Gogol ?Bez pomocy bliźnich nie dojdziemy do niczego?.

Ta właśnie sentencja przyświeca działalności projektu Pomocna Mama.

Czym tak właściwie jest projekt Pomocna mama? Jest inicjatywą ? to przede wszystkim. Po drugie jest organizacją społeczną. Po trzecie jest formą aktywizacji środowiska rodziców.

Skąd wzięła się Pomocna Mama? Pomysł zrodził się dość spontanicznie, choć nie lekkomyślnie. Inicjatorka projektu, a zarazem jego koordynatorka, Lidia Bukowska pomaganiem zajmuje się praktycznie od zawsze. Jej doświadczenie wsparte aktualną rolą, czyli rolą matki, zaowocowało pomysłem ? do wcielenia go w życie potrzeba było jeszcze tylko iskry. Tą iskrą okazali się spotkani na drodze życia ludzie, którzy wsparli w działaniu i pomogli w kwestia technicznych. W myśl zasady ? mama pomaga mamie. Cały pomysł układał się w głowie latami, zaś konkretnych kształtów nabrał w lipcu 2011 roku. Co nas wyróżnia? Projekt powstaje z inicjatywy Mam, jest całkowicie bezgotówkowo realizowany, jest efektem dobroci płynącej z serca mojego, Twojego i jego założycielki.

W tym momencie powstaje portal www.pomocnamama.pl, gdzie znaleźć będzie można moc artykułów autorstwa zaprzyjaźnionych z nami specjalistów, ale i Was Drogie Mamy. Każdy użytkownik będzie miał moc tworzenia. Chcemy, aby to miejsce było nie tylko dla Was, ale i ?przez? Was. Oprócz tego wykonawca portalu grupa MAVEN Studio szykuje miejsce, gdzie Rodziny w potrzebie będą mogły kierować swoją prośbę o pomoc, jak i pola, w których zawarte zostaną oferty chęci wsparcia. Pozostałe elementy portalu pozostaną niespodzianką!

Pomocna Mama to nie tylko portal. To przede wszystkim działanie. Efekty prężnej działalności Pomocnej Mamy znaleźć można na Facebooku ? strona owocuje w informacje o zrealizowanych już akcjach pomocowych, możecie zobaczyć relację z wizyt u Naszych podopiecznych czy znaleźć apele rodzin potrzebujących. Dodam jeszcze, że każda z Rodzin, w pomoc której włącza się Pomocna Mama, jest odwiedzana przez naszych Wolontariuszy, aby poznać ich najpilniejsze potrzeby. Tym samym chcemy również wyrazić szacunek i wdzięczność osobom, które włączają się w akcje pomocowe, by mieli pewność, że ich dary trafiają tam, gdzie naprawdę ich potrzeba.

W planach jest zorganizowanie warsztatów dla Rodziców, na których spotykać się będą wraz ze specjalistami np. położną, doulą, fizjoterapeutą, psychologiem, trenerem osobistym, instruktorem noszenia w chustach itd. Obiecujemy osobne warsztaty dla Ciężarnych i osobne dla Obecnych Mam. Planujemy ruszyć ze spotkaniami już pod koniec roku ? odbywać się one będą w Schronie Kultury Europa. Więcej szczegółów znajdziecie już na naszej stronie.

Tymczasem gdy portal jeszcze jest doszlifowywany, a nasi Wolontariusze prężnie działają, szeregi Pomocnej Mamy wzmacniają się o wielu znakomitych partnerów są nimi między innymi: Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom, Fundacja Mama, Bliskość na Starcie, Fundacja Wspierania Rodziny Adams, Projekt 9M, Mary Kay, Ziaja, Salon Fryzur Jabbar, Doula Marianna Szymarek, Szkoła Rodzenia Alma Matter, Stowarzyszenie Artystów Enter ART, Agencja Reklamowa Lemon Art, Pogotowie Reklamowe, Grupa Wolontariuszy Dobre Serca, Ruch Ludzi Dobrej Woli, Fundacja Piotra i Pawła  Radość Dzieciom.  Możemy obiecać, że to dopiero początek i ręczymy głowami za Waszą satysfakcję zarówno z użytkowania portalu, jak i wspólnie spędzanego czasu.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Przyjaciel od 2002 roku wspiera rozwój dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Od 2006 roku wydaje czasopismo PRZYJACIEL. Kwartalnik ?Przyjaciel? jest kompendium wiedzy na temat rozwoju dziecka, jego terapii i edukacji oraz badań z zakresu psychologii i pedagogii. Aby zamówić prenumeratę lub otrzymać poszczególne numery, wystarczy wypełnić formularz online i wysłać mailem o temacie PRENUMERATA PRZYJACIEL 2014 na adres: redakcja@przyjaciel.pl lub pobrać wersję elektroniczną poszczególnych wydań ze strony internetowej www.gazeta.przyjaciel.pl, zakładka e-wydanie.

 
Scroll to Top
1,5% podatku