Trzeci Światowy Dzień Wcześniaka 17.11.2013 r.

Obchody Światowego Dnia Wcześniaka zorganizowane przez Fundację Wcześniak obejmowały organizację wystawy “Oni też byli wcześniakami”, podświetlenie na kolor fioletowy w ramach Global Illumitaion Initiative najbardziej charakterystycznych budynków w Polsce oraz zamieszczenie na oddziałach wcześniaków skarpetek symbolizujących, iż jedno na 10 dzieci w całej Europie rodzi się przedwcześnie.

Wystawa “Oni też byli wcześniakami”, zorganizowana przez Fundację Wcześniak, została uroczyście otwarta przez Krajowego Konsultanta ds. Neonatologii Panią Profesor dr hab. Ewę Helwich oraz Prezesa Zarządu Fundacji Wcześniak Pana dr Tomasza Makaruka. Dzieci prezentowane na zdjęciach są podopiecznymi Instytutu Matki i Dziecka, Szpitala Św. Zofii oraz Szpitala im. Św. Rodziny. Ideą jest pokazanie rodzicom nowo narodzonych wcześniaków, że choć mają tak trudny poczatek życia, to w przyszłości mogą z nich wyrosnąć wielkie postacie, które na zawsze zapiszą się w dziejach historii ludzkości. Autorką zdjęć jest mama Maxa z 24. tyg. ciąży – pani Dominika Czerniewska (www.czerniewska.pl). Do 12 grudnia br. wystawę można oglądać w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Później wystawa zostanie przeniesiona do szpitala św. Zofii w Warszawie.

Na kolor fioletowy będący kolorem obchodów Światowego Dnia Wcześniaka podświetlone zostały między innymi Muzeum Narodowe, Szpital Św. Zofii, Instytu Matki i Dziecka, Szpital im. Św. Rodziny oraz Most Śląsko-Dąbrowski w Warszawie, Spodek w Katowicach, a także kładka im. Ojca Bernatka w Krakowie.

Obchody odbiły się szerokim echem w mediach, w tym między innymi w Polsat News oraz TVP1.


Scroll to Top