Polecane linki

Pracownia Wspierania Rozwoju AiM W Toruniu powstała w 2013 roku. Jest nowoczesnym, holistycznym ośrodkiem diagnozy i terapii dzieci oraz rodzin, Ośrodkiem Wczesnej Interwencji i Wczesnego Wspierania Rozwoju. Pracownia Wspierania Rozwoju AiM prowadzi bezpłatne zajęcia dla dzieci w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz świadczy usługi komercyjne. W swojej ofercie posiada szereg specjalistycznych terapii: NDT- Bobath, Vojta, PNF, Diagnostykę Prechtla, terapię TheraSuit, terapię wad postawy, Integrację Sensoryczną, sensoplastykę, terapię logo- oraz neurologopedyczną, pedagogiczną, EEG Biofeedback, terapię dysleksji metodą Wernekego, terapię psychologiczną. Pracownia prowadzi również działalność szkoleniową, organizuje specjalistyczne szkolenia dla terapeutów- pedagogów, logopedów, psychologów oraz fizjoterapeutów.

Kontakt i szczegóły: www.aim.edu.pl

 

Postępy Neonatologii to recenzowany półrocznik, na łamach którego publikowane są artykuły naukowe prezentujące najnowsze doniesienia polskiego środowiska medycznego, odzwierciedlające aktualny stan wiedzy na temat leczenia oraz prawidłowego rozwoju dzieci w okresie noworodkowym.

 

Urokliwe położenie Ośrodka Rehabilitacyjnego Polanika w sercu Gór Świętokrzyskich pozwala na wypoczynek na najwyższym poziomie. Opieka zespołu wykwalifikowanych terapeutów oraz innowacyjny w skali kraju sprzęt rehabilitacyjny sprawiają, że goście są w 100% zadowoleni z rezultatów zabiegów.

Ośrodek otwarty jest na dorosłych i seniorów, ale najszersza oferta specjalistycznych zabiegów skierowana jest dla dzieci nawet w pierwszych tygodniach życia. Wśród specjalistycznych turnusów rehabilitacyjnych znajduje się między innymi skierowany do maluchów od 0 do 3 lat.

W ramach turnusu z dziećmi pracuje doświadczony zespół terapeutów, a w codziennym grafiku nie brakuje tak poszukiwanych terapii jak np. NDT-Bobath, metoda Vojty, terapia kranio-sakralna czy kombinezony TheraSuit i TheraTogs. W Ośrodku można także skonsultować się z logopedą czy psychoterapeutą.
www.polanika.pl

Poznań ? masaż Shantala

Masaż Shantala wywodzi sie z tradycji indyjskiej. Technika masażu przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Od stuleci matki masują w ten sposób swoje dzieci od momentu narodzin, do chwili kiedy dzieci opuszczają dom rodzinny.

Masaż Shantala jest masażem dla niemowląt, ale nie tylko. Daje pozytywne rezultaty zastosowany u dzieci starszych, a w Holandii przystosowano go również dla dorosłych. Ten rodzaj masażu każdy może wykonywać z łatwością, jego technika wykonywania jest stosunkowo prosta do nauczenia. Jednak uważam, że nie można nauczyć się masowania na podstawie książki, niezbędna jest tu pomoc fachowo przygotowanego trenera.

Na podstawie zdobywanej praktyki oraz wyników badań widać, że masaż Shantala poprawia relacje dziecka z rodzicem lub opiekunem. Po masażu dzieci są spokojniejsze, lepiej śpią, następuje wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa i przynależności. Dzieciom pomaga to w rozwoju fizycznym, emocjonalnym i intelektualnym.

Masaż jest szczególnie korzystny dla dzieci niespokojnych, rozdrażnionych, zanoszących się płaczem oraz dzieci przejawiających zaburzenia jelitowe.

Masaż Shantala jest rytmiczny, obejmuje całe ciało dziecka. Tą drogą dąży się do zbudowania bliskiego kontaktu z dzieckiem, dając mu odczuć, że jest darzone zaufaniem, w pełni akceptowane. Przez różnego rodzaju ćwiczenia stymuluje się dzieci do tego, aby były aktywne lub spokojne, umiejętnie pobudzane lub wyciszane.

Masaż uczy języka ciała niemowlęcia, uczy jak rozumieć reakcje niemowlęcia, czy starszego dziecka, które pokazuje nam granice swoich możliwości. Regularne masowanie dziecka 3-4 razy w tygodniu daje następujące korzyści:

Dla niemowlęcia lub dziecka:

 • pomaga w uregulowaniu snu,
 • poprawia trawienie,
 • wycisza, uspokaja,
 • podnosi świadomość własnego ciała, jego granic; w ten sposób wzmaga poczucie bezpieczeństwa,
 • poprawia, wzmaga więzi z rodzicem,
 • podnosi odporność organizmu, stymuluje układ hormonalny.

Dla rodzica lub osoby wykonującej masa :

 • poprawia pewność siebie, wiarę w swoje umiejętności opieki nad dzieckiem,
 • uspokaja,
 • łagodzi lub zapobiega poporodowej depresji u matek,
 • wzmaga oraz poprawia więź z dzieckiem,
 • pomaga w zrozumieniu dziecka, tego co komunikuje, jakie potrzeby próbuje przekazać.

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 20 września 2011 r. dołączyliśmy do platformy internetowej chcepomagac.org, łączącej ludzi dobrej woli z organizacjami pozarządowymi, których misją jest niesienie szeroko rozumianej pomocy. Dzięki tej platformie możemy w sposób wygodny, profesjonalny oraz bezpieczny pozyskiwać środki finansowe na realizacje naszych celów statutowych, jak również znaleźć ludzi chętnych do pomocy w ramach proponowanego przez nas wolontariatu. Chętnie zapraszamy do zapoznania się z naszym profilem na

http://chcepomagac.org/66,fundacja-wczesniak-rodzice-rodzicom,organizacja.html

Informujemy również, że ?Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum rozliczeniowego Dotpay?. Dzięki temu mają Państwo gwarancję bezpieczeństwa usługi.

Serdecznie zapraszamy.

Justyna, 29letnia ekonomistka, po powrocie z pracy do domu, zaparza sobie owocową herbatę i siada przy komputerze. Nie będzie jednak pracowała. Jest w szóstym miesiącu ciąży i chce się dobrze przygotować do nowej roli. Internet stał się coraz popularniejszy i można w nim znaleźć

odpowiedź na praktycznie każde pytanie. Justyna wie jednak, że trzeba dobrze weryfikować informacje. Trafiła na portal www.baby-shower.pl. To miejsce właśnie dla niej. Na forum dyskutują doświadczone, młode i przyszłe mamy. Justyna wreszcie może rozwiać swoje wą
tpliwości, podzielić się swoimi obawami, pozyskać rzetelne informacje na temat ciąży i opieki nad niemowlakiem. Na stronie znalazła też ciekawe linki, dowiaduje się o nowinkach dla kobiet w ciąży, o sprawdzonych kosmetykach do pielęgnacji. Ku jej zaskoczeniu mamy to nie tylko rozmowy o zupkach, pieluchach i kolkach. To kobiety aktywne, pełne energii i ciekawych pomysłów. To tu dowiedziała się o imprezie Baby Shower i za miesiąc będzie miała własną. Spotka się ze swoimi najbliższymi koleżankami i będą razem świętować przyjście na świat jej synka.

Ta internetowa strefa tylko dla mam, dała Justynie poczucie bezpieczeństwa i spokoju, jest kopalnią wiedzy, pomysłów i miejscem gdzie poznała inne cudowne mamy.

Portal Baby-Shower.pl miał swoją premierę w październiku 2007 roku. Z okazji roku istnienia portalu, powstała nowa szata graficzna. Pomysłodawcą i twórcą portalu jest dziennikarka Katarzyna Pawłowska, która z sukcesem

 

wprowadziłam portal na rynek oraz aktywnie promuje tradycję organizowania imprez Baby Shower w Polsce. Jest także organizatorką większych imprez oraz konferencji dla Pań w ciąży oraz mam, min.: ” Beauty Mama, czyli Mama we wspaniałej formie” 1 kwiecień 2008 Hotel

InterContinental, “Mama u źródeł życia” 6 czerwca 2008 Hotel Hilton, “Dbam o zdrowie w ciąży” 30 wrzesień 2008 budynek Focus.

Kontakt dla prasy:
Katarzyna Pawłowska 0602 178 731
kasia.pawlowska@baby-shower.pl
www.baby-shower.pl

 

Warszawa, 1 października 2008r.

INFORMACJA PRASOWA

I Konferencja z cyklu AKADEMIA ZDROWEJ CIĄŻY

“Dbam o zdrowie w ciąży”

Jak właściwe przygotować się do ciąży i jak dbać o siebie w trakcie jej trwania?

30 września  w budynku Focus w Warszawie  odbyła się  konferencja pt. “Dbam o zdrowie w ciąży”. Zainaugurowała ona Akademię Zdrowiej Ciąży – cykl spotkań dla przyszłych mam, w czasie których eksperci zdrowotni i specjaliści zajmujący się tematyką parentingową promują potrzebę świadomego przygotowania się do macierzyństwa. Organizatorem akcji jest portal www.baby-shower.pl i Agencja Alltanti.

W konferencji wzięli udział specjaliści, eksperci, dziennikarze i oczywiście przyszłe mamy. Gościem specjalnym była Paulina Przybysz, wokalistka zespołu Sistars, która sama niebawem zostanie mamą. Panie zadowolone były z tematyki zaprezentowanych wykładów. Nieoceniona była też możliwość osobistego porozmawiania z ekspertami i uzyskania bezcennych dla przyszłych mam rad.

Jak do ciąży powinna się przygotować kobieta i na co powinna zwrócić uwagę w czasie jej trwania? Na te ważne pytania odpowiedział Dr n med. Jacek Tomaszewski. Przyszłe mamy dowiedziały się z jakimi problemami będą mogły się spotkać i jak im zaradzić. Wśród praktycznych rad Dr Tomaszewski wymienił zmianę trybu życia, zwiększenie aktywności fizycznej i dostosowanie pracy zawodowej do nowej sytuacji.

Zaproszone na spotkanie Panie w ciąży spotkały się w jednym miejscu i wysłuchały wykładów prezentowanych przez lekarzy, ekspertów oraz partnerów spotkania. Wśród nich była Pani Paulina Przyszybysz (niegdyś zespół Sistars), która już niebawem zostanie mamą.

Ważnym czynnikiem wpływającym na prawidłowy przebieg ciąży jest stosowanie właściwej diety przez przyszłą mamę. Dr farm Grzegorz Demski przedstawił więc uczestnikom konferencji informacje na temat uzupełniania codziennej diety witaminami i minerałami. Polecił przyszłym mamom zażywanie rekomendowanych przez lekarzy kluczowych suplementów diety zawierających m.in. kwasy Omnega-3 (jednym z najpopularniejszym suplementów diety dla kobiet w ciąży jest preparat Prenate Elite zawierający wszystkie niezbędne składniki).

Wszyscy wiemy doskonale jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywa samopoczucie mamy. Panie w pięknym okresie jakim jest ciąża nie powinny więc zapominać o samych sobie. Jak bezpiecznie stosować w czasie ciąży kosmetyki, czy kobiety muszą rezygnować ze swoich ulubionych, stosowanych na co dzień produktów? Pani mgr Ewa Kaźmierczak z Pionu Badań Rozwoju Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris odpowiedziała uczestniczkom konferencji na te pytania oraz przedstawiła nową linię kosmetyków dla kobiet w ciąży, którą osobiście poleca szczególnie mamom w okresie ciąży i karmienia (Pharmaceris M). Panie, których skóra ma skłonności do atopii wysłuchały rad Pani Agnieszki Skiby, Wicedyrektor Działu Kosmetyków firmy Miralex Sp. z o.o. oraz zapoznały się z kosmetykami marki Frei, polecanymi w walce z rozstępami i cellulitem, które pomagają paniom szybko przywrócić do formy po porodzie.

Niespodzianką dla uczestniczek konferencji było wystąpienie Pani Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej – mamy, dziennikarki i autorki książki “Mama i tata to my”. Pani Paulina Smaszcz-Kurzajewska ekspert w dziedzinie zdrowia, rozwoju i żywienia dzieci, opowiadając o własnych doświadczeniach, błędach i sukcesach obaliła kilka mitów o zdrowiu, rozwoju i żywieniu dzieci. Zachęciła uczestniczki do przeczytania książki pt. “Mama i Tata to my”, która właśnie pojawiła się na rynku.

Na konferencji nie obyło się także od prezentacji nowości jakie pojawiają się na rynku, i które od niedawna pomagają rodzicom w opiece nad dzieckiem. Informacje na temat komórek macierzystych, zasad ich pobierania i zamrażania przedstawił Dr Dariusz Bruczkowski z Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Wyjaśnił, że krew pępowinowa, pobierana podczas prostego, krótko trwającego zabiegu nie powodującego żadnego zagrożenia ani dla noworodka ani dla jego matki jest nieocenionym skarbem, który w przyszłości może uratować życie dziecku lub jego rodzeństwu.

Ważnym tematem, o którym coraz częściej mówią eksperci zajmujący się rozwojem dziecka, jest kwestia zaburzeń oddychania. Pani Dorota Buczek z firmy Delauer opowiedziała uczestnikom konferencji o bezdechach i konieczności ich monitorowania. Zaprezentowała bezprzewodowy monitor oddechu Respisense, pierwszy na świecie całkowicie bezpieczny i w pełni przenośny monitor oddechu niemowlęcia, który ułatwia dzieciom właściwą opiekę nad dzieckiem.

Zaproszone na spotkanie mamy wyszły z torbami prezentów, które z pewnością umilą im kolejne tygodnie oczekiwania na dziecko. Większość Pań i dziennikarek wyraża chęć uczestnictwa w kolejnych edycjach konferencji z cyklu AKADEMII ZDROWEJ CIĄŻY.

Dodatkowych informacji udzielają:
Katarzyna Pawłowska 0602 178 731

kasia.pawlowska@baby-shower.pl
www.baby-shower.pl

 

 

 

Katarzyna Bielska
Agencja Alltanti

katarzyna.bielska@alltanti.pl
www.alltanti.pl

Sponsorzy konferencji:

Polski Bank Komórek Macierzystych, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris SA (Pharmaceris), ASA Sp. z.o.o.(FemiFeral, LaciBiosR femina), Miralex Sp. z o.o. (Frei, Cicatridina, Maltan), Wosana S. A. (woda Mama i ja), Sciele Pharma (Prenate Elite), Grodziskie Zakłady

 

Farmaceutyczne “Polfa” Sp. z o.o. (Folik), Delauer (Monitory oddechu Respisense), Iga Production (Wydawca książki Pani Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej “Mama i Tata to my”). Salę w budynku Focus udekorowała firma DECORADOR.
Za upominki dziękujemy firmie Thalgo oraz Abrakadabra.

Patroni medialni:

Radio Kolor, Fundacja MaMa, Twoje 9 miesięcy, Zdrowie, poradnik zdrowie.pl, kobiety.pl, Spa & Wellness Magazine, Spaplanet.pl, dziecko24.pl, medialine.pl, fit.pl

 


Podczas pierwszych dziesięciu miesięcy życia dziecka, płacz jest jedynym sposobem komunikowania się z otoczeniem. WhyCry Mini to nowe, innowacyjne urządzenie, które pomaga noworodkowi zostać poprawnie zrozumianym przez rodziców. W ciągu 10 sekund, WhyCry Mini przetłumaczy płacz Twojego dziecka.

Od początku pracy nad WhyCry, naukowcy i konstruktorzy mieli na celu stworzenie urządzenia, które będzie wspierało rodziców w zrozumieniu dziecka. Naukowcy przeanalizowali płacz ponad stu dzieci różnych narodowości i wykryli, że istnieje uniwersalny wzór płaczu, który dzieli się na pięć kategorii.

Szybki, efektywny oraz prosty w użyciu WhyCry Mini z 95% dokładnością wskaże czy Twoje dziecko jest głodne, rozdrażnione, śpiące, znudzone czy zestresowane. WhyCry Mini pomoże Twojemu instynktowi w rozpoznaniu potrzeb dziecka, tak abyś mógł szybko i skutecznie zareagować.

Aż od czterech do sześciu miesięcy zajmuje młodym rodzicom nauczenie się rozpoznawania płaczu ich dziecka! Wczesna umiejętność rozpoznawania sposobów komunikacji dziecka przyczynia się do zbudowania mocnego związku opartego na miłości i zrozumieniu. Podaruj swojemu skarbowi najlepszy start.

WhyCry Mini to tłumacz płaczu dziecka, który jest certyfikowany i sprawdzony. W Polsce testowały go mamy i najgorsza opinia jaka była to że się sprawdza w 80%. W Polsce jeszcze nie, ale w Korei (gdzie jest produkowany) jest używany na odziałam noworodkowych.

Po więcej informacji zapraszamy na www.zrozumdziecko.pl.

www.prematurebabystore.com.pl

Scroll to Top