Stowarzyszenie “Parasol dla Życia”

Stowarzyszenie “Parasol dla Życia” powstało z inicjatywy Pani Sabiny Szafraniec, mamy Kubusia, który w wieku 9 miesięcy zachorował na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych wywołane przez pneumokoki. Chłopiec walczył o życie 2 miesiące, a w efekcie przebytego zakażenia pneumokokowego nie słyszy na jedno ucho. Jednak to nic w porównaniu z ciężkimi, nieodwracalnymi powikłaniami, z jakimi zmagają się rodzice innych dzieci poszkodowanych w wyniku zakażenia bakterią pneumokoka. Dzieci te są w ciężkim stanie, z niemal całkowitym zanikiem tkanki mózgowej, ze stacjonarnym wodogłowiem, z lekooporną padaczką, gdzie każdy kolejny atak niszczy wszystko to, co rodzice wypracowali, z ciężkim niedowidzeniem, niedosłuchem, niedorozwojem psychicznym, fizycznym. To są dzieci, które nie wiedzą, że żyją.

Stowarzyszenie powstało, aby działać na rzecz rodzin dzieci cierpiących na skutek inwazyjnych chorób bakteryjnych, przeciwko którym istnieje skuteczna profilaktyka. O przypadkach zachorowań dzieci na pneumokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy inwazyjne zapalenia płuc lub sepsę pneumokokową niewiele się mówi, ale to nie znaczy, że ich nie ma. To nie są wydarzenia spektakularne. Do tragedii dochodzi w ciszy.

Dlatego Stowarzyszenie wspiera rodziny dzieci, które ucierpiały w wyniku infekcji, a których nie stać na kosztowną rehabilitację. Służy pomocą psychologiczną i emocjonalną. Ze wszystkich sił popiera starania o wyrównanie szans dzieci w ich dostępie do chroniących choćby przed sepsą szczepień, niezależnie od statusu finansowego ich rodziców. Zapraszamy na stronę www.parasoldlazycia.org, https://spis.ngo.pl/273952-stowarzyszenie-parasol-dla-zycia

Scroll to Top