Oczyszczanie skóry niemowlęcia

Oczyszczanie skóry jest jedną z najczęstszych czynności w pielęgnacji skóry noworodków i niemowląt. Wykonujemy ją wielokrotnie w ciągu doby.

Wszelkie zabiegi oczyszczania skóry niemowlęcia, czy to po potrzebach fizjologicznych, czy po częstych w okresie niemowlęcym ulewaniach, muszą być zawsze wykonywane bardzo delikatnie. Możemy używać specjalnie do tego celu przeznaczonych chusteczek pielęgnacyjnych, które doskonale nawilżają skórę. Podczas kąpieli powinno stosować się wyłącznie wyjątkowo delikatne produkty myjace przeznaczone dla niemowląt. W przypadku dzieci przedwcześnie urodzonych szczególnie poleca się produkty myjące w płynie. Natomiast po kąpieli należy pamiętać o posmarowaniu mokrej skóry np. oliwką, lub po osuszeniu mleczkiem lub kremem pielęgnacyjnym również dla niemowlat. Pamiętajmy że skórę noworodka czy niemowlęcia osuszamy tylko przez łagodne dotykanie, a nie przez pocieranie ręcznikiem. Dotyczy to również stosowania chusteczek pielęgnacyjnych.
Ze względu na częsty kontakt z delikatną skórą, niezwykle istotne jest, aby kosmetyki stosowane do oczyszczania były bardzo łagodne i nie powodowały podrażnień. Jednocześnie powinny dokładnie usuwać zanieczyszczenia i posiadać właściwości pielęgnacyjne.
Takie kosmetyki, jak chusteczki pielęgnacyjne, płyn do mycia, oliwka, mydło dziecięce, krem nawilżający, mleczka i powinny zawsze znajdować się w zasięgu ręki osoby przewijającej dziecko lub dokonującej oczyszczania jego skóry. Najlepiej jeśli kosmetyki te są zgromadzone na specjalnej tacce, łatwej do utrzymania w czystości.

Scroll to Top
1,5% podatku