Fundacja Wcześniak uhonorowana nagrodą EFCNI Awards 2015

Podczas jedenastego Kongresu EFCNI (Europejskiej organizacji na rzecz opieki nad dziećmi urodzonymi przedwcześnie, www.efcni.eu), który odbył się w Monachium w dniach od 30 stycznia do 1 lutego 2015 r. Fundacja Wcześniak otrzymała jedną z trzech dorocznych przyznawanych przez Radę EFCNI nagród w uznaniu za całokształt działań podejmowanych w latach 2003-2014. Statuetkę nagrody odebrała z rąk przewodniczącej Rady EFCNI Pani dr Magdalena Sadecka-Makaruk, Sekretarz Fundacji. Wraz z Fundacją nagrody otrzymały organizacje działające na rzecz rodziców wcześniaków z Grecji ? Ilitominon oraz Belgii VVOC.

Przekazując nagrodę, Pani Silke Mader powiedziała, iż jest ona wręczana organizacjom, które osiągnęły wyróżniające się na europejską skalę osiągnięcia w pracach na rzecz dzieci przedwcześnie urodzonych i ich rodzin.

Jestem zaszczycony faktem, iż działania, jakie podejmujemy w Polsce zyskały uznanie na tle innych szlachetnych projektów realizowanych przez organizacje zrzeszające rodziców z ponad 20 krajów całej Europy. Nagroda EFCNI Awards jest dla Fundacji Wcześniak ogromnym źródłem pozytywnej motywacji do podejmowania dalszych prac mających na celu poprawę jakości życia wcześniaków. Dedykuję ją wszystkim współpracownikom i wolontariuszom Fundacji, w podziękowaniu za ich  nieocenione wsparcie ? powiedział dr Tomasz Makaruk, Prezes Zarządu Fundacji.

Scroll to Top