“Dźwięki innego bębna” – książka pod patronatem Fundacji Wcześniak

“Dźwięki innego bębna” – książka pod patronatem Fundacji Wcześniak

Z ogromną przyjemnością przestawiamy “Dźwięki innego bębna” – książkę autorstwa Karoliny Kubilus. Objęliśmy książkę naszym patronatem i polecamy jej lekturę – nie tylko rodzicom wcześniaków. 

 

Od Autorki:

Droga Mamo Maleństwa!

Jeśli właśnie płaczesz ze szczęścia, bo Twoje Maleństwo mimo wszystko żyje, jest to książka dla Ciebie. Jeśli płaczesz, bo uważasz, że spotkało Cię największe nieszczęście, podczas gdy inne mamy mogą cieszyć się zdrowym dzieckiem, jest to książka dla Ciebie. Jeśli płaczesz ze wzruszenia, patrząc na cud natury, jakim jest Twoje dziecko, nawet (a może zwłaszcza!) takie maleńkie, jest to książka dla Ciebie! A więc, jeśli jesteś Mamą Wcześniaka, jest to książka dla Ciebie! Ale jeśli Twoje dziecko urodziło się o czasie, zupełnie zdrowe, też jest to książka dla Ciebie. Będziesz, Droga Mamo, wiedziała, co Cię ominęło.

?Dźwięki innego bębna? to prawdziwa historia narodzin i dorastania mojego Synka, który urodził się w 29. tygodniu powikłanej ciąży. Ja też płakałam ? jak Ty teraz. To normalne i nie wiń siebie za to. Te łzy są potrzebne. Jeszcze wiele razy zapłaczesz, ale już częściej ze wzruszenia. Po jakimś czasie zapomina się o nieprzespanych nocach, o strachu, o zmęczeniu, o codziennej walce. Walce o każdy dzień, każdy uśmiech, o pierwsze słowo, pierwszy kroczek! Ty razem z nim, obok niego, zawsze gotowa przyjść z pomocą, z obroną. Ja przez to wszystko przeszłam! Walczyłam, żeby Kuba dogonił swoich rówieśników. I walczę nadal!

Dziś mój mały Kubuś jest już całkiem dużym Kubą. I nie chce mi się wierzyć, że ważył tyle, co torebka cukru. Postanowiłam napisać o swoich przeżyciach. I tych ze szpitala, i tych już po powrocie do domu, i tych całkiem niedawnych. Nie tylko dla siebie. Również, a może przede wszystkim ? dla Ciebie. Chciałam dodać Ci siły, pocieszyć, wesprzeć. Na pewno jesteś przerażona, niepewna i zastanawiasz się, co teraz będzie z Twoim Maleństwem. Nie bój się! Otrzyj łzy! Na pewno Moc będzie z Tobą! Matczyna Moc! Nawet nie wiesz, ile jej masz! Skoro ja dałam radę, dasz radę i Ty! To nic, że pewnie dłużej poczekasz na upragnione słowo ?mamo?. Czasami będziesz zasypiała ze zmęczenia, a czasem ? wręcz przeciwnie, mimo zmęczenia nie będziesz mogła zasnąć. Nauczysz się patrzeć na świat z innej perspektywy.

Historia Kuby pokazuje, że nie każdą walkę można wygrać bez strat. Ale wcale tak nie musi być! Może Twoje Maleństwo urodziło się silniejsze, może Twoja ciąża przebiegała bez takich powikłań jak moja. A może po prostu Twoje Dziecko będzie miało więcej szczęścia. No i medycyna jest na pewno jeszcze lepiej przygotowana, by pomóc wcześniakom!

Czasem jednak trzeba zadowolić się małymi zwycięstwami. I o tym jest ta książka. O małych zwycięstwach.

Napisana z potrzeby serca. W hołdzie mojemu małemu ? wielkiemu wojownikowi. I wszystkim Mamom ? wojowniczkom. Tatusiom również! Bo Tacie Kuby także oddałam głos. To książka bardzo osobista, książka ? pamiętnik, książka ? dokument, książka ? relacja. Czasem warto sięgnąć po taką pozycję ? głównie po nadzieję. Wierzę, że Twoje Maleństwo będzie wyjątkowe. Jak mój Kuba. Wierzę, że ? jak mój Kuba ? będzie miało mnóstwo do zaoferowania światu. I że przeżyjesz dzięki niemu największe szczęście. Może zechcesz porównać swoje doświadczenia z moimi, może zrobisz o wiele więcej, a może najzwyczajniej w świecie poczujesz ulgę, że nie tylko Ty zostałaś doświadczona przez los. Wierzę w Ciebie, Droga Mamo, więc uwierz w siebie również i Ty!  I nawet jeśli Twoje Dziecko będzie chciało iść swoją drogą, w takt muzyki, którą tylko ono słyszy, pozwól mu na to. Jeśli po przeczytaniu książki będziesz chciała do mnie napisać, zwierzyć się, poradzić się, zapytać o coś ? czekam!

Karolina Kubilus
@kubiluska

Szanowni Państwo,

od dnia 3 sierpnia 2020 r. "Niezbędnik rodzica wcześniaka" jest dostępny wyłącznie w wersji online. Wyczerpały się zasoby papierowego wydania poradnika. Trwają prace nad VII edycją "Niezbędnika...", który ukaże się jesienią. Serdecznie prosimy o cierpliwość.

Poradnik wydajemy wspólnie; w myśl naszej zasady: "rodzice-rodzicom" jest on finansowany m. in. z darowizn rodziców wcześniaków.  Jeśli chcą Państwo mieć swój udział w wydaniu nowego "Niezbędnika...", darowiznę na ten cel można wpłacić poniżej:

Podaruj pomoc rodzicom wcześniaków

1 na 10 dzieci rodzi się za wcześnie.

Rodzicom tych dzieci potrzebna jest wiedza i wsparcie w opiece nad wcześniakiem.

Pomóż nam wydać „Niezbędnik rodzica wcześniaka“, który przekażemy szpitalom, poradniom i rodzicom w całej Polsce.

Książka 'Niezbędnik Rodzica Wcześniaka'
Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom
10 zł
50 zł
10 zł = wydanie 1 egz. „Niezbędnika“

Obowiązek informacyjny:
Fundacja Wcześniak, BLIK

Pomagam

Biorąc udział w akcji akceptujesz:
Regulamin płatności