Dr Jolanta Baszczeska

Neonatolog, pediatra.

Tytuł lekarza medycyny uzyskała w 1985 r. W 1989 r. zakończyła specjalizację z pediatrii, a w 1995 z neonatologii.

Po studiach pracowała w Szpitalu Miejskim w Kozienicach, a następnie przez 7 lat w Klinice AM w Warszawie przy ul. Karowej.

Od 1998 roku kieruje Oddziałem Patologii Noworodka i Wcześniaków Szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie przy ul. Żelaznej. Jest przewodniczącą Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego i Vice Prezesem Fundacji dla Szpitala Specjalistycznego Św. Zofii w Warszawie.

Za zasługi i wkład w poprawę zdrowia dzieci została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego w 2000 roku.

Poza pracą zawodową i społeczną bierze również udział w pracach naukowych o zasięgu europejskim, takich jak CHOPIN – program badawczy pt. „Otyłość u dzieci – programowana przez żywienie niemowląt” i program Prematuritas – obejmujący badania follow-up wcześniaków urodzonych w Warszawie.
Jest współautorem opublikowanej pracy naukowej na temat zakażeń HCMV u dzieci i matek ciężarnych.

W dniu 13.02.2012 roku Pani dr Jolanta Baszczeska została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest także Laureatką w konkursie „Profesjonaliści Forbesa 2012 – Zawody Zaufania Publicznego” w kategorii LEKARZ w województwie mazowieckim.

Scroll to Top