IV wydanie “Niezbędnika Rodzica Wcześniaka”

Z przyjemnością informujemy, iż dzięki nieopisanej pomocy wolontariuszy trwa dostarczanie na oddziały neonatologiczne ponad 100 szpitali w Polsce czwartego wydania poradnika ?Niezbędnik rodzica wcześniaka?. Stanowi on kompendium wiedzy dla rodziców, którzy po raz pierwszy w życiu zetknęli się z doświadczeniem przedwczesnych narodzin swojego dziecka. Przygotowany materiał jest efektem 13 lat pracy Fundacji Wcześniak i zawiera podsumowanie najważniejszych treści publikowanych na stronie www.wczesniak.pl. Jego wydanie nie byłoby możliwe, gdyby nie bezinteresowna i jakże ważna pomoc, jakiej Fundacja doświadcza ze strony lekarzy neonatologów oraz ludzi dobrej woli, za którą pragnę serdecznie podziękować.

Czwarte wydanie “Niezbędnika rodzica wcześniaka” liczy aż 178 stron, zostało uzupełnione o autopoprawki autorów tekstów zamieszczonych w poprzednich edycjach oraz o nowe niezwykle interesujące materiały. Szczególną Państwa uwagę chciałem zwrócić na tekst o kampanii społecznej poświęconej dzieciom przedwcześnie urodzonym, w której wystąpiła Pani Prof. dr hab. Ewa Helwich, Krajowy Konsultant ds. Neonatologii. Ufam, iż przesłanie merytoryczne kampanii oraz ciężka praca występujących w niej bohaterów, z których większość urodziła się na długo przed terminem, spotkają się z Państwa życzliwym przyjęciem.

Szczerze polecamy także artykuły o akcji Jesteś superbohaterem, #biegamdobrze dla wcześniaków oraz o problemie przeżywania narodzin wcześniaka przez jego starsze rodzeństwo, autorstwa mgr Magdaleny Panek. Godny polecenia jest także artykuł powstały na bazie wniosków z pracy magisterskiej pani Katarzyny Drews pt. ?Chore dziecko w warunkach Oddziału Neonatologicznego. Ocena poziomu stresu wśród rodziców hospitalizowanych noworodków oraz stylu radzenia sobie ze stresem?, zgłoszonej do konkursu organizowanego przez Fundację Wcześniak na najlepszą pracę naukową poświęconą wcześniakom.

Cieszymy się z faktu, iż “Niezbędnik rodzica wcześniaka” spotkał się z życzliwym przyjęciem i zaspokoił potrzebę dostępu do podstawowej wiedzy niezbędnej rodzicowi dziecka urodzonego przed terminem. Obecnie dzięki pomocy rodziców wcześniaków jest on dostępny już w ponad 100 szpitalach w całej Polsce.

Ufamy, iż poradnik pomoże rodzicom zrozumieć sytuację, w której się znaleźli, oraz zgromadzić wiedzę i niezbędne informacje potrzebne w kształtowaniu postaw świadomego rodzicielstwa przedwcześnie narodzonego noworodka. Niniejszy materiał w żaden sposób nie wyczerpuje omawianego zagadnienia. Naszym celem było zaprezentowanie w nim najważniejszych informacji oraz podanie źródeł wiedzy, gdzie rodzice wcześniaków mogą znaleźć dalsze informacje.

Niezbędnik jest bezpłatny. Otrzymać można także drogą listowną, po podaniu swojego adresu za pomocą messangera na portalu Facebook bądź wysyłając email na adres niezbednik@wczesniak.pl pisząc w tytule maila “Prośba o wysłanie Niezbędnika”, a w treści podając dane do wysyłki.

 

Scroll to Top