Fundacja wcześniak

Grupy Wsparcia

Grupa Wsparcia – Białystok

Pierwsze spotkanie Grupy Wsparcia z Białegostoku odbyło się 17.11.2012 w Światowym Dniu Wcześniaka w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku na Oddziale Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Miało ono charakter zapoznawczo-organizacyjny. Pojawili się na nim rodzice z dziećmi, które przyszły na świat jako wcześniaki i mają od kilku miesięcy do kilku lat oraz rodzice maluchów, leżących na intensywnej terapii i wcześniakach. Powitał nas kierownik kliniki dr hab. n. med. Marek Szczepański. Obiecał nam swoją pomoc i wsparcie personelu. Potem przyszedł czas na przedstawianie naszych pociech. Część z nich sama umiała już mówić o sobie. Chwaliliśmy się sukcesami naszych dzieci, ich drogą od pobytu w szpitalu przez pierwszy ząbek po bycie przedszkolakiem. Najtrudniej było mówić rodzicom dzieci będących w szpitalu. Jednak i oni mogli podzielić się pierwszymi sukcesami swoich dzieci – odłączeniem od respiratora, coraz większymi porcjami mleka itp. Na tym spotkaniu ustaliliśmy też tematy kolejnych spotkań, Rodzice mówili, czego chcieliby się dowiedzieć, co ich interesuje i co ich martwi w związku z wcześniactwem ich dzieci.

Kolejne spotkanie odbyło się 8.12.2012 r. Na to spotkanie zaprosiliśmy panie położne pracujące na reanimacji i wcześniakach, by powiedziały nam, jak postępować z niemowlakami w sytuacjach zagrożeń, jak udzielić im pierwszej pomocy w domu. Omawiane sytuacje to: bezdech, zakrztuszenia, oparzenia, przegrzanie, skaleczenie, ukąszenie owadem, pogryzienie przez zwierzęta oraz wysoka gorączka. Panie powiedziały nam, co powinno się znaleźć w domowej apteczce. Odpowiadały także na nasze pytania. Po tej części spotkania przyszedł czas na luźne rozmowy rodziców, pytania zadawane sobie nawzajem oraz ustalenie tematu kolejnego spotkania. Na tym spotkaniu była również pani Dominika Dębska z Radia Białystok, która przygotowała krótki reportaż o naszej grupie (http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/92381)

16 listopada w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka USK przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 24 A w Białymstoku o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie z okazji Światowego Dnia Wcześniaka. Serdecznie zapraszamy 🙂

Dane kontaktowe:

Osoba kontaktowa: p. Aleksandra Kiszkiel-Silwanow

nr tel. 694 147 824

e-mail: akiszkiel@gmail.com

 

Miejsce spotkań:

Klinika Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka

Uniwersytecki Szpital  Kliniczny

ul. M. Curie-Skłodowskiej 24a

15-276 Białystok

Sala seminaryjna Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka

II piętro (naprzeciwko sekretariatu kliniki)

——–

Grupy wsparcia w Bydgoszczy

Wielospecjalistyczny Szpital im. E. Warmińskiego

Z radością informujemy, że powstała nowa grupa wsparcia dla rodziców wcześniaków „Calineczki” w Bydgoszczy. Spotkania grupy będą się odbywały w każdą ostatnią sobotę miesiąca, w szpitalu im. dr. E. Warmińskiego, przy ul. Szpitalnej 19, o godz.14.00 w sali szkoły rodzenia.

Zapraszamy również do zapoznania się ze stroną grupy na facebooku .

Dane kontaktowe:

Osoba kontaktowa: pielęgniarka pani Mariola Jędrusik

Nr tel. 691 028 934

e-mail: wachowiakmariola@wp.pl

Miejsce spotkań:

Wielospecjalistyczny Szpital im. Dr. E. Warmińskiego

ul. Szpitalna 19

85-826 Bydgoszcz

sala szkoły rodzenia

Szpital Uniwersytecki nr 2 im dr. Jana Biziela

Informujemy również, że powstała grupa wsparcia w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr Jana Biziela. W imieniu organizatorów już teraz zapraszamy na najbliższe spotkanie, które odbędzie się 29 marca o godz. 15.00.

 

Zapraszamy również do zapoznania się ze stroną grupy na facebooku.

Weekend wcześniaka bydgoska Grupa Wsparcia dla Rodzicow Wcześniakow zaprasza wszystkich!  

Dane kontaktowe:

Osoba kontaktowa: Natalia Adamczyk

Nr tel. 881 691 392

e-mail: grupawsparciabydgoszcz@wp.pl

 

Miejsce spotkań:

Szpital Uniwersytecki nr 2 im dr. Jana Biziela

ul. Ujejskiego 75

85-168 Bydgoszcz

——–

Grupa wsparcia w Jeleniej Górze

z wielką przyjemnością informujemy, że powstała grupa wsparcia dla rodziców wcześniaków „Jeleniogórskie Wcześniaki”.

Spotkania grupy będę realizowane w każdą ostatnią środę miesiąca, w sali konferencyjnej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, ul. Ogińskiego 6 w Jeleniej Górze. Najbliższe spotkanie organizacyjno-integracyjne odbędzie się 26 lutego o godzinie 17.00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji o działalności grupy oraz kontakt do organizatorów można znaleźć na tej stronie.

Dane kontaktowe:

Osoba kontaktowa: pani Dominika Grygier

Nr tel. 694 054 192

e-mail: dominika.grygier@pwr.wroc.pl

Miejsce spotkań:

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej

ul. Ogińskiego 6

58-506 Jelenia Góra

sala konferencyjna

——–

Grupa Wsparcia – Kraków

W dniu 24.07 o godzinie 17.00 w Rodzinka Cafe, przy ul. Floriańskiej 15 (100 m od słynnego krakowskiego rynku) odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne grupy wsparcia w Krakowie. Gościem specjalnym będzie Pan Prof. dr hab. Ryszard Lauterbach. Serdecznie zapraszamy.

Dane kontaktowe:

Osoba kontaktowa: p. Małgorzata Piwowarczyk-Białas (mama rocznego Krzysia, wcześniak z 33/34 tygodnia)

nr tel. +48 510 106 150

e-mail:  gosiapiwowarczyk@poczta.fm

Miejsce spotkań:

Rodzinka Cafe

ul. Floriańska 15

100 m od krakowskiego rynku

 

——–

Grupa Wsparcia – Ruda Śląska

Spotkania grupy wsparcia są okazją do poznania innych rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych, wymiany doświadczeń, opowiedzenia swojej historii, ale także szansą otrzymania profesjonalnej pomocy w radzeniu sobie z codziennymi problemami, z jakimi borykają się nasze maluchy. Spotkania są bezpłatne – PRZYJDŹ, BĄDŹ Z NAMI.

W dn. 19.03.2013 odbyło się spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców wcześniaków, na którym gościem specjalnym był fizjoterapeuta na co dzień pracujący w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie – mgr Paweł Zawitkowski. Relację ze spotkania można obejrzeć tutaj. Początek relacji zaczyna się od 7. minuty, 55. sekundy.

 

Dane kontaktowe:

p. Katarzyna Forenc

nr tel. 505 592 548

e-mail: kasiaforenc@gmail.com

 

Miejsce spotkań:

Szpital Miejski nr 2 w Rudzie Śląskiej – Goduli,

ul. Lipa 2

Ruda Śląska

Sala Konferencyjna (Oddział Ginekologiczno-Położniczy, IV piętro, naprzeciwko sekretariatu)

Napisali o nas

——–

Grupa Wsparcia – Warszawa

Spotkania grupy wsparcia odbywają się w drugi czwartek miesiąca po zapisaniu się min. 15 osób, które zadeklarują swój udział w spotkaniu. W celu wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o wysłanie swojego zgłoszenia na adres: marta@matkakofeina.pl. Po zebraniu się całej grupy podany zostanie termin spotkania – najbliższy drugi czwartek danego miesiąca.

Serdecznie zapraszam

Dane kontaktowe:

Osoba kontaktowa: p. Marta Spyrczak

e-mail: marta@matkakofeina.pl

Terminy spotkań:

Drugi czwartek miesiąca

Miejsce spotkań:

Sala Szkoły Rodzenia „Zosieńka”

Szpital im. św. Zofii w Warszawie

ul. Żelazna 90

(Wejscie główne, sala znajduje się na poziomie -1)