wcześniak, oion, diureza

Wrzesień Światowym Miesiącem Świadomości OION

Choć to mało znany fakt, wrzesień jest Światowym Miesiącem Świadomości OION. Ten skrót kojarzy się Wam zapewne z całym wachlarzem wspomnień, emocji i niepewności. A może Wasze dziecko wciąż przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Neonatologicznej?

To dobry moment, żeby mimo trudnych wspomnień i przeżyć wrócić myślami do tego czasu i przypomnieć sobie osoby, zdarzenia, które pomagały Wam przetrwać trudne chwile. Niektórzy rodzice mieli ich mniej, inni więcej. Niektóre dzieci spędziły na Oddziale kilka dni, inne kilka miesięcy. Niezależnie od długości tego pobytu, czuwał nad nimi wykwalifikowany personel medyczny, którego trudna praca uratowała niejedno dziecko od najgorszego. To dobry moment, żeby podziękować tym, którzy Wam pomogli. Pamiętajcie o lekarzach, pielęgniarkach, położnych, personelu technicznym i wyślijcie im krótkie “Dziękuję” z informacją o tym, co słychać u Was i Waszego dziecka.

OION – Oddział Intensywnej Opieki Noworodka

Narodziny Waszego dziecka, mniej lub bardziej zaskakujące, będą z pewnością miały jedną wspólną rzecz: Wasze dzieci zaraz po urodzeniu zostaną zabrane na Oddział Intensywnej Terapii Noworodka, gdzie w zależności od stanu ich zdrowia zostaną umieszczone w inkubatorze i podłączone do licznej aparatury podtrzymującej i monitorującej parametry życiowe. Niestety nawet największe wcześniaki muszą być obserwowane, aby lekarze mogli ocenić ich stan i podjąć decyzję co do dalszego leczenia i postępowania.

Jeśli zaś macie wątpliwości, co dzieje się z Waszym dzieckiem – przeczytajcie ten artykuł:

Do czego podłączone jest moje dziecko w szpitalu?

Do czego podłączone jest moje dziecko w szpitalu?

OIONPolecamy też rozmową z neonatologiem o tym, jak wygląda opieka nad wcześniakiem na Oddziale Intensywnej Opieki Noworodka: https://www.youtube.com/watch?v=iODg3DYwbaU&t=1220s 
Scroll to Top