Wcześniaki. Rozwój psychoruchowy w pierwszych latach życia

Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom objęła patronatem książkę dr Magdaleny Chrzan-Degoś, zatytułowaną: „Wcześniaki. Rozwój psychoruchowy w pierwszych latach życia”. W książce zostały przedstawione zarówno medyczne, jak i psychologiczne konsekwencje przedwczesnego porodu, z którymi borykają się dziecko i jego rodzice. Autorka opisuje wyniki badań dotyczących późniejszego funkcjonowania dziecka oraz przedstawia sposoby wspierania zarówno rozwoju dziecka, jak i kondycji jego najbliższych.

Książka jest już dostępna w księgarniach oraz na http://harmonia.edu.pl/pl/p/WCZESNIAKI-Rozwoj-psychoruchowy-w-pierwszych-latach-zycia/737. Zapraszamy do lektury.

 

Magdalena Chrzan-Dętkoś – psycholog, psychoterapeuta, adiunkt w Zakładzie Psychologii i Psychopatologii Rozwoju Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, prowadzi również prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Otrzymała nagrodę w konkursie naukowym Fundacji Promyk Słońca w kategorii prac doktorskich dotyczących tematu diagnozy, terapii i rehabilitacji dzieci i młodzieży.

Inspiracją do przeprowadzenia opisanych w książce badań dotyczących uwarunkowań rozwoju wcześniaków była praca na Oddziale Intensywnej Terapii Neonatologicznej oraz Oddziale Położniczym w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Wojciecha w Gdańsku.

Scroll to Top