W Dzień Wcześniaka noś się na fioletowo!

17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka – dzień szczególny dla Fundacji Wcześniak, naszych Podopiecznych i ich rodziców.
W tym dniu w wielu miastach budynki są podświetlane na fioletowo – ma to zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy tej najbardziej bezbronnej grupy dzieci – za wcześnie urodzonych, często ważących nie więcej niż torebka cukru.
Fundacja Wcześniak wraz z miejscem dla dzieci i rodziców Pląskowo proponuje w tym roku inicjatywę “W Dzień Wcześniaka noś się na fioletowo”. Niech symboliczny kolor wcześniaków pojawi się nie tylko na zewnątrz budynków, ale i wewnątrz – nośmy się na fioletowo!

Zachęcamy szczególnie przedszkola, szkoły, przychodnie i szpitale, by w dniu poprzedzającym Światowy Dzień Wcześniaka, na przykład 16 listopada zachęciły rodziców i dzieci do ubrania się na fioletowo. By umilić jeszcze bardziej ten dzień wcześniakom przygotujemy okolicznościową kolorowankę, która wkrótce pojawi się na stronie www.wczesniak.pl.

Kto do nas dołączy?
Bierzcie udział, udostępniajcie i zapraszajcie, a w Dniu Wcześniaka koniecznie wyślijcie nam zdjęcie z przeprowadzonej akcji.

https://www.facebook.com/events/325529048233169/

Kolorowanki do pobrania:

  1. 10 skarpetek
  2. Dorysuj skarpetki
  3. Skarpetki w pionie
Scroll to Top