Rozszerzanie diety

Spokojnie, to tylko rozszerzanie diety

Doskonale wiecie, że lubimy książki dla rodziców i nawet sami postanowiliśmy jedną wydać i przekazywać Wam nieodpłatnie (mowa oczywiście o “Niezbędniku rodzica wcześniaka“). Obejmujemy też patronatem te pozycje, które są szczególnie ważne i potrzebne rodzicom wcześniaków.

“Spokojnie, to tylko rozszerzanie diety”

Z przyjemnością ogłaszamy, że do zestawu publikacji, które Fundacja Wcześniak objęła patronatem, dołącza książka Małgorzaty Jackowskiej “Spokojnie, to tylko rozszerzanie diety”, wydawnictwo Mamania. Książka jest dostępna w sprzedaży od 4 maja.

Rozszerzanie diety wcześniaka

Rozszerzanie diety

Jest to proces nieco różniący się od rozszerzania diety u dzieci urodzonych o czasie, jednak ma z nim bardzo wiele cech wspólnych. W książce “Spokojnie, to tylko rozszerzanie diety” znajdziecie mnóstwo cennych porad dotyczących gotowości dziecka do rozszerzenia diety, włączania lub wyłączenia mleka modyfikowanego w tym czasie, czy sposobów na pokonanie strachu przez zakrztuszeniem się dziecka. Poznacie też metodę BLW oraz skorzystacie z pomysłów na potrawy, które posmakują zarówno maluchowi, jak i Wam.

Zostawiamy Was w rękach specjalistki – Małgorzaty Jackowskiej:

https://mamania.pl/product-pol-965-Zapowiedz-Spokojnie-to-tylko-rozszerzanie-diety.html

 

Rozszerzanie diety

Kiedy niemowlęciu przestaje już wystarczać mleko, w głowach rodziców pojawia się mnóstwo pytań:
– co podać na początku?
– o co chodzi z BLW?
– jak długo podawać mleko?
– jakie sprzęty i gadżety faktycznie się przydają?
– czy kolejność ma znaczenie?
– o co chodzi z tym glutenem?
– czy dziecko może nie jeść mięsa?
– co robić, kiedy nie chce jeść?

Małgorzata Jackowska

Dietetyczka z wieloletnim doświadczeniem. Od niemal dziesięciu lat specjalizuje się w temacie żywienia niemowląt i małych dzieci oraz matek w czasie ciąży i karmienia piersią. Absolwentka i doktorantka Wydziału Żywienia Człowieka SGGW w Warszawie, autorka artykułów, wykładów, szkoleń i warsztatów, organizatorką konferencji i wydarzeń edukacyjnych, zarówno skierowanych do rodziców jak i specjalistów. Dyplomowana promotorka karmienia piersią i doula certyfikowaną Stowarzyszenia Doula w Polsce. Współtworzyła Kwartalnik Laktacyjny i Fundację Promocji Karmienia Piersią. Na co dzień pracuje z rodzicami edukując ich w temacie żywienia niemowląt, małych dzieci i całej rodziny.

Recenzje:

Kilka lat temu byłam u Gosi Jackowskiej na warsztatach BLW-u jako mama córeczki wkraczającej w temat rozszerzania diety. Połączenie teorii z warsztatami było strzałem w dziesiątkę. Oto rodzice wkraczający na drogę rozszerzania diety mogli zadać Gosi pytanie i usłyszeć odpowiedź. Będąc w grupie czuliśmy, że nie tylko my mamy takie dylematy. Żyjemy w czasach gdzie jest misz masz informacyjny i warto mieć eksperta, który poprowadzi za rękę. Gosi książka jest właśnie taką pomocną dłonią. Jeśli przez moment pomyślałaś wzięłabym udział w takich warsztatach, to poniekąd będziesz je miała w książce. Gosia opowiada z pasją i rzetelną wiedzą na temat rozszerzania diety. Przeczytasz też o sytuacjach z życia rodziców rozszerzających dietę dziecku i ich wątpliwościach oraz dylematach. Myślę, że to jest bardzo pomocne podejście do tematu, które pozwala odnaleźć siebie na łamach tej książki i poczuć wsparcie oraz poznać wskazówki jak wkroczyć mądrze w rozszerzanie diety. To zaprocentuje, że dla dziecka naturalne będą prawidłowe nawyki żywieniowe. Polecam z całego serca

Katarzyna Płaza-Piekarzewska, Zapytaj Położną

Na tę książkę Małgorzata Jackowska kazała nam sporo czekać, ale zdecydowanie jest ona warta każdej minuty tego oczekiwania. „Spokojnie, to tylko rozszerzanie diety” to pozycja, która jest absolutnym must have każdej biblioteczki młodego rodzica. Jest przemyślania i bogata. Tłumaczy zawiłości żywienia dzieci w niezwykle prosty i przystępny sposób docierając do sedna tego, jak się powinno karmić dzieci w pierwszych latach życia. Da się w niej wyczuć ogrom doświadczenia zdobytego przez lata pracy z młodymi mamami i dziećmi. Analizowane niuanse i przywoływane przykłady z życia dają wrażenie, jakby Gosia prowadziła nas za rękę w całym procesie. To jest też ogromny plus tej pozycji – jest rzetelnym źródłem wiedzy ale nie zapomina, że po drugiej stronie jest rodzic, który potrzebuje zrozumienia, wsparcia i dobrej rady. Polecam z czystym sumieniem.
Marta Kostka, Kostka o jedzeniu

Źródło: Wydawnictwo Mamania, Grupa Wydawnicza Relacja sp. z o.o.

Scroll to Top