Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w różnych miastach Polski

Światowy Dzień Wcześniaka, Panorama TVP.info, 17.11.2015

Dziś Światowy Dzień Wcześniaka. Budynki zaświecą na fioletowo, TVP.info, 17.11.2015

Światowy Dzień Wcześniaka. Jaś miał 32 cm i 600 gramów. To mały bohater, Dziennik Łódzki, 17.11.2015

Światowy Dzień Wcześniaka, Radio Lublin, 17.11.2015

Światowy Dzień Wcześniaka już po raz piąty, Poranny.pl, Białystok, 17.11.2015

Dzień Wcześniaka na naszej uczelni, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, 17.11.2015

Światowy Dzień Wcześniaka. Agata Kornhauser-Duda w Instytucie Matki i Dziecka, Wyborcza, 17.11.2015

Światowy Dzień Wcześniaka ? fotogaleria, Radio Katowice, 17.11.2015

Wcześniaki. Dlaczego o tym się nie mówi?, fakty.interia.pl

Zawrócone dzieci,?Polityka? nr 15 (3004) 8.04-14.04.2015, cz. 1, 2, 3, 4

Cudowne wczesniaki, ?Skarb?, 04.2015, cz. 1, 2, 3, 4

Tegoroczny Światowy Dzień Wcześniaka przedstawiciele Fundacji Wcześniak świętowali nad morzem w Ustce w filii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku. Serdecznie dziękujemy Zarządowi szpitala oraz pracownikom za zaproszenie i bardzo ciepłe przyjęcie. Podziwiamy Państwa pracę i gratulujemy tak wspaniałej opieki nad wcześniakami zarówno na oddziale neonatologicznym, jak i w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w Słupsku. W sposób szczególny chcielibyśmy podziękować pani Agacie Konobrodzkiej za wielkie serce, zaangażowanie i wspieranie działań Fundacji od samego początku naszej znajomości.

W Warszawie Ambasadorka Fundacji ? pani Małgorzata Ostrowska-Królikowska, aktorka, prywatnie mama wcześniaka, wraz z przedstawicielem Fundacji ? panią Dominiką Bielińską, uczestniczyły w obchodach zorganizowanych w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie oraz w Instytucie Matki i Dziecka. Spotkanie w Instytucie swoją obecnością uświetniła Pierwsza Dama RP pani Agata Kornhauser-Duda. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych spotkań.

Wcześniaków obchodzone było również w Bydgoszczy w szpitalu im. Biziela, w szpitalu im. E Waryńskiego odbył się Bal Wcześniaka, w Dąbrowie Górniczej można było świętować w Centrum Wcześniaka i Małego Dziecka. W Płocku obchody miały miejsce w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, Ruda Śląska zgromadziła się w Centrum Rozwoju Dziecka EJBISI, a Zielona Góra w Urzędzie Marszałkowskim. Wszystkim Państwu dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

W ramach obchodów na fioletowo zostały podświetlone budynki na całym świecie. W Polsce były to Pałac Prezydencki w Warszawie, Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Zamek w Chęcinach, Centralny Szpital Kliniczny w Katowicach, Galeria Echo w Kielcach, Pałac Kultury i Nauki, Szpital św. Zofii w Warszawie, Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Zamek w Lublinie, Ratusz w Zamościu, Szpital Wojewódzki im . Jana Pawła II w Zamościu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku.

Na świecie zostały podświetlone budynki w Budapeszcie, Edynburgu, Empire State Building w Nowym Jorku, Heiderberg w Niemczech, Moskwie, Oslo, Sofii, oraz Vancouver.

Bydgoszcz, szpital im. Biziela

Bydgoszcz, szpital im. E. Warmińskiego

Dąbrowa Górnicza

Płock

Ruda Śląska

Słupsk, szpital im. Janusza Korczaka

Warszawa, szpital św. Zofii

Zielona Góra

Scroll to Top