Ponad 1800 km dla wcześniaków!

30 września 2018 odbyło się ważne dla Fundacji Wcześniak wydarzenie: w 40. PZU Maratonie Warszawskim oraz Biegu na Piątkę pobiegło dla wcześniaków 61 osób:

  • Maraton – 39 osób
  • Bieg na Piątkę – 13 osób
  • Sztafeta – 9 osób

Wszystkim, którzy swój wysiłek okrasili pomocą dla wcześniaków – ogromne dzięki! Razem przebiegliście ponad 1800 km!

W tym roku towarzyszyło nam hasło 42,195 km = 42 Niezbędniki rodzica wcześniaka. Start każdego biegacza pomaga nam wydać poradniki, które trafią do szpitali i rodziców wcześniaków w całej Polsce. Niezbędnik zawiera informacje dotyczące pobytu w szpitalu, pierwszych dni w domu, rozwoju i zdrowia wcześniaka. Pomaga rodzicom znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania, których w przypadku wcześniaków jest wiele. To już VI wydanie Niezbędnika. Więcej: https://wczesniak.pl/niezbednik/

Podczas Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego można pobiec tradycyjnie lub wybrać ścieżkę charytatywną w ramach akcji #BiegamDobrze. Wybór drugiej opcji otwiera się możliwość pomocy potrzebującym – biegowi towarzyszy zbiórka funduszy na wybraną organizację. Już teraz można zapisać się na 14. Półmaraton Warszawski 31 marca 2019.

Przedstawiamy relację zdjęciową z poprzedzających bieg targów w Pałacu Kultury i Nauki, z biegu i mety. Wspaniale było kibicować, spotkać się z biegaczami i biegaczkami!

fot. KTVIDEO Tomasz Szymczyk oraz Magdalena Sienkiewicz

[supsystic-gallery id=10]
Scroll to Top