“Niezbędnik rodzica wcześniaka” – wydanie III

Szanowni Państwo,

mamy ogromną przyjemność ogłosić, że III wydanie “Niezbędnika rodzica wcześniaka” już się drukuje. Poniżej prezentujemy spis treści, które znajdą Państwo w najnowszym wydaniu.

Spis treści “Niezbędnik rodzica wcześniaka” – wydanie III

POBYT W SZPITALU

(Kim jest wcześniak?; Pierwsze dni po porodzie – terminy i pojęcia; Karmienie piersią – zaktualizowany artykuł; Jak sobie radzić w szpitalu? Porady dla rodziców – zaktualizowany artykuł; Duchowość dziecka-wcześniaka – nowość w wydaniu nr 3)

POWRÓT DO DOMU

(Przygotowania do wyjścia Waszego dziecka ze szpitala; Organizacja życia domowego; Wskazówki dotyczące pielęgnacji; Podstawowe kontrole i specjaliści; Grupy Wsparcia dla rodziców ? jak je zorganizować? ? nowość w wydaniu nr 3; Poznaj losy innych wcześniaków ? nowość w wydaniu nr 3)

ROZWÓJ I ZDROWIE WCZEŚNIAKA

(Szczepienia u noworodków urodzonych przedwcześnie, Retinopatia wcześniaków, Wybór metody rehabilitacji, Wcześniak ? perspektywa integracji sensorycznej, Rady na przyszłość; Mleko matki to lekarstwo dla wcześniaka)

INFORMACJE PRAWNO-SPOŁECZNE ? stan prawny na dzień 31.01.2015 r.

(Urlop macierzyński, Zasiłki i urlop wychowawczy, Kwestie prawne związane z niepełnosprawnością dziecka, Pozostałe zasiłki i zaświadczenia, Konsekwencje podatkowe dla beneficjentów Fundacji? nowość w wydaniu nr 3)

FUNDACJA WCZEŚNIAK RODZICE-RODZICOM

(Historia powstania, Główne cele i działalność statutowa, Subkonta i świadczona pomoc, Plany na przyszłość; Ankieta Narodowego Spisu Wcześniaków ? nowość w wydaniu nr 3)

DODATEK DLA LEKARZY PIERWSZEGO KONTAKTU ? nowość w wydaniu nr 3

(Definicja i epidemiologia; Powikłania u wcześniaków: okres noworodkowy; Opieka nad wcześniakami i powrót do domu)

BAJKA NAPISANA Z MYŚLĄ O RODZICACH WCZEŚNIAKÓW

Anna Kaszubska ?O najmniejszym ptaszku na świecie?

Wszystkie zainteresowane osoby, które chciałyby pomóc w dostarczeniu poradników na oddział neonatologiczny, na którym pracują lub na którym urodziło się ich dziecko, proszone są o wysłanie maila na adres wczesniak@wczesniak.pl ze swoimi danymi adresowymi oraz numerem telefonu. Poradniki wysyłamy kurierem na koszt Fundacji w paczkach po 30, 40 lub 50 egzemplarzy. Zapraszamy do współpracy.

Szanowni Państwo,

od dnia 3 sierpnia 2020 r. "Niezbędnik rodzica wcześniaka" jest dostępny wyłącznie w wersji online. Wyczerpały się zasoby papierowego wydania poradnika. Trwają prace nad VII edycją "Niezbędnika...", który ukaże się jesienią. Serdecznie prosimy o cierpliwość.

Poradnik wydajemy wspólnie; w myśl naszej zasady: "rodzice-rodzicom" jest on finansowany m. in. z darowizn rodziców wcześniaków.  Jeśli chcą Państwo mieć swój udział w wydaniu nowego "Niezbędnika...", darowiznę na ten cel można wpłacić poniżej:

Podaruj pomoc rodzicom wcześniaków

1 na 10 dzieci rodzi się za wcześnie.

Rodzicom tych dzieci potrzebna jest wiedza i wsparcie w opiece nad wcześniakiem.

Pomóż nam wydać „Niezbędnik rodzica wcześniaka“, który przekażemy szpitalom, poradniom i rodzicom w całej Polsce.

Książka 'Niezbędnik Rodzica Wcześniaka'
Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom
10 zł
50 zł
10 zł = wydanie 1 egz. „Niezbędnika“

Obowiązek informacyjny:
Fundacja Wcześniak, BLIK

Pomagam

Biorąc udział w akcji akceptujesz:
Regulamin płatności