Masaż Shantala

Pani Małgorzata Konieczny poinformowała nas, że tworzona jest grupa rodziców chętnych do nauczenia się masażu Shantala.
Nauka rozpoczęłaby się w październiku, a dokładny termin oraz miejsce zostałyby ustalone po zebraniu minimum 3 osób chętnych. Zajęcia, to cykl 3 spotkań, z ktorych każde kosztowałoby 40zł/osoba dorosła+dziecko, czyli w sumie 120zł.

osoby chętne zapraszamy do kontaktu z Panią Małgorzatą Konieczny:

tel. 782 97 63 45
info.shantala@wp.pl
http://familijny-fyrtel.blogspot.com
http://facebook.com/Masaz.Shantala.Poznan

—–

Drodzy Rodzice z Poznania,

Zgłosiła się do Fundacji pani Małgorzata Konieczny, która zaoferowała bezpłatne warsztaty nauki masażu shantala dla dzieci zaprzyjaźnionych z naszą Fundacją. Platne byłoby tylko wynajęcie Sali potrzebnej do ćwiczeń.

Jest propozycja, aby spotkania odbywały się w 3 kolejne poniedziałki o godz. 11:00, począwszy od dnia 26 marca, w Studio Jogi Yam, ul. Kochanowskiego 4/10 w Poznaniu.

Koszt na jednego rodzica z dzieckiem to 25 zł za jedne zajęcia przy założeniu, iż w spotkaniu uczestniczy 5 rodziców z dziećmi (łącznie za 3 spotkania 75 zł); 22 zł za jedne zajęcia, przy założeniu, że grupa liczy 6 osób (łącznie 66 zł) oraz 20 zł przy grupie 7-osobowej (łącznie 60 zł). Należność byłaby płatna przed rozpoczęciem warsztatów gotówką w kasie Studia Yam.

Serdecznie zachęcam do skorzystania z tej formy pomocy. Poniżej podaje przydatne informacje :-).

Małgorzata Konieczny

tel. 782 97 63 45, info.shantala@wp.pl

Link do tekstu, który ukazał się na stronie DzieciPoznan.pl http://www.dziecipoznan.pl/news-3459-nie_tylko_o_masazu_shantala

 

 

Masaż Shantala wywodzi sie z tradycji indyjskiej. Technika masażu przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Od stuleci matki masują w ten sposób swoje dzieci od momentu narodzin, do chwili kiedy dzieci opuszczają dom rodzinny.

Masaż Shantala jest masażem dla niemowląt, ale nie tylko. Daje pozytywne rezultaty zastosowany u dzieci starszych, a w Holandii przystosowano go również dla dorosłych. Ten rodzaj masażu każdy może wykonywać z łatwością, jego technika wykonywania jest stosunkowo prosta do nauczenia. Jednak uważam, że nie można nauczyć się masowania na podstawie książki, niezbędna jest tu pomoc fachowo przygotowanego trenera.

Na podstawie zdobywanej praktyki oraz wyników badań widać, że masaż Shantala poprawia relacje dziecka z rodzicem lub opiekunem. Po masażu dzieci są spokojniejsze, lepiej śpią, następuje wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa i przynależności. Dzieciom pomaga to w rozwoju fizycznym, emocjonalnym i intelektualnym.

Masaż jest szczególnie korzystny dla dzieci niespokojnych, rozdrażnionych, zanoszących się płaczem oraz dzieci przejawiających zaburzenia jelitowe.

Masaż Shantala jest rytmiczny, obejmuje całe ciało dziecka. Tą drogą dąży się do zbudowania bliskiego kontaktu z dzieckiem, dając mu odczuć, że jest darzone zaufaniem, w pełni akceptowane. Przez różnego rodzaju ćwiczenia stymuluje się dzieci do tego, aby były aktywne lub spokojne, umiejętnie pobudzane lub wyciszane.

Masaż uczy języka ciała niemowlęcia, uczy jak rozumieć reakcje niemowlęcia, czy starszego dziecka, które pokazuje nam granice swoich możliwości. Regularne masowanie dziecka 3-4 razy w tygodniu daje następujące korzyści:

Dla niemowlęcia lub dziecka:

 • pomaga w uregulowaniu snu,
 • poprawia trawienie,
 • wycisza, uspokaja,
 • podnosi świadomość własnego ciała, jego granic; w ten sposób wzmaga poczucie bezpieczeństwa,
 • poprawia, wzmaga więzi z rodzicem,
 • podnosi odporność organizmu, stymuluje układ hormonalny.

Dla rodzica lub osoby wykonującej masa :

 • poprawia pewność siebie, wiarę w swoje umiejętności opieki nad dzieckiem,
 • uspokaja,
 • łagodzi lub zapobiega poporodowej depresji u matek,
 • wzmaga oraz poprawia więź z dzieckiem,
 • pomaga w zrozumieniu dziecka, tego co komunikuje, jakie potrzeby próbuje przekazać.
Scroll to Top