Baby-shower

Baby shower – święto przyszłej mamy

Już za kilka tygodni zostaniesz mamą? Nerwowo odliczasz tygodnie, jakie zostały Ci do porodu? Oderwij się na moment od rzeczywistości, zostaw z boku kompletowanie torby do szpitala i daj się unieść magii baby shower!

Zapożyczaj dobry zwyczaj

Tradycja imprez  baby shower przyszła do nas zza oceanu. To właśnie w Stanach Zjednoczonych zrodził się zwyczaj świętowania na cześć przyszłej mamy i jej nienarodzonego maleństwa. Cel był jeden ? uświadomienie ciężarnej, że ma przyjaciół, na których zawsze można liczyć. I chociaż dziś baby shower to przede wszystkim dobra zabawa, moc atrakcji oraz ?prysznic? podarunków dla mamy i malucha, to jednak nie zapominajmy o emocjonalnym wymiarze imprezy. Jest to  wyjątkowa okazja do spotkania z najbliższymi i przyjaciółmi, demonstracja wsparcia i serdeczności dla kobiety spodziewającej się potomka i jasny przekaz ? pomożemyJ

Przyjęcie inne niż wszystkie

Baby shower ma w Polsce coraz większe grono fanek. I trudno się temu dziwić. To impreza inna niż wszystkie. To wyjątkowy czas spędzany przez przyszłą mamę w gronie najbliższych przyjaciółek, przy akompaniamencie piosenek z lat dziecinnych, okraszony wspomnieniami, ale także i ? kolorowymi dekoracjami, przezabawnymi grami, quizami, wróżbami, kalamburami, pysznym jedzeniem, przepysznym ( i pomysłowym) tortem i toną podarków dla mamy i bobasa!

Prezentów moc

Nie ma udanego przyjęcia baby shower bez prezentów. Podarunki na cześć przyszłej mamy i maluszka to bardzo ważna część tradycji. Wybierając upominek na baby shower, kieruj się zasadą ? musi być niebanalnie. Torty pieluszkowe, różnokolorowe  torty z ubranek,  bukiety z ubranek dla maluszka, kocyki z imieniem bobasa ? to zaledwie część możliwości

O tym, jak przygotować imprezę baby-shower i o tym co warto podarować przyszłej mamie przeczytacie na www.baby-shower.pl

Kontakt do mediów:

 

 

 

 

Pawłowska Media 
ul. E. Plater 27 lok. 17 
00-688  Warszawa
tel. 0602 178 731
www.pawlowskamedia.pl

 

Justyna, 29letnia ekonomistka, po powrocie z pracy do domu, zaparza sobie owocową herbatę i siada przy komputerze. Nie będzie jednak pracowała. Jest w szóstym miesiącu ciąży i chce się dobrze przygotować do nowej roli. Internet stał się coraz popularniejszy i można w nim znaleźć odpowiedź na praktycznie każde pytanie. Justyna wie jednak, że trzeba dobrze weryfikować informacje. Trafiła na portal www.baby-shower.pl. To miejsce właśnie dla niej. Na forum dyskutują doświadczone, młode i przyszłe mamy. Justyna wreszcie może rozwiać swoje wątpliwości, podzielić się swoimi obawami, pozyskać rzetelne informacje na temat ciąży i opieki nad niemowlakiem. Na stronie znalazła też ciekawe linki, dowiaduje się o nowinkach dla kobiet w ciąży, o sprawdzonych kosmetykach do pielęgnacji. Ku jej zaskoczeniu mamy to nie tylko rozmowy o zupkach, pieluchach i kolkach. To kobiety aktywne, pełne energii i ciekawych pomysłów. To tu dowiedziała się o imprezie Baby Shower i za miesiąc będzie miała własną. Spotka się ze swoimi najbliższymi koleżankami i będą razem świętować przyjście na świat jej synka.

 

Ta internetowa strefa tylko dla mam, dała Justynie poczucie bezpieczeństwa i spokoju, jest kopalnią wiedzy, pomysłów i miejscem gdzie poznała inne cudowne mamy.

Portal Baby-Shower.pl miał swoją premierę w październiku 2007 roku. Z okazji roku istnienia portalu, powstała nowa szata graficzna. Pomysłodawcą i twórcą portalu jest dziennikarka Katarzyna Pawłowska, która z sukcesem wprowadziłam portal na rynek oraz aktywnie promuje tradycję organizowania imprez Baby Shower w Polsce. Jest także organizatorką większych imprez oraz konferencji dla Pań w ciąży oraz mam, min.: ” Beauty Mama, czyli Mama we wspaniałej formie” 1 kwiecień 2008 Hotel InterContinental, “Mama u źródeł życia” 6 czerwca 2008 Hotel Hilton, “Dbam o zdrowie w ciąży” 30 wrzesień 2008 budynek Focus.

Kontakt dla prasy:
Katarzyna Pawłowska 0602 178 731 
kasia.pawlowska@baby-shower.pl
www.baby-shower.pl

 

Warszawa, 1 października 2008r.

INFORMACJA PRASOWA

I Konferencja z cyklu AKADEMIA ZDROWEJ CIĄŻY

“Dbam o zdrowie w ciąży”

Jak właściwe przygotować się do ciąży i jak dbać o siebie w trakcie jej trwania?

30 września  w budynku Focus w Warszawie  odbyła się  konferencja pt. “Dbam o zdrowie w ciąży”. Zainaugurowała ona Akademię Zdrowiej Ciąży – cykl spotkań dla przyszłych mam, w czasie których eksperci zdrowotni i specjaliści zajmujący się tematyką parentingową promują potrzebę świadomego przygotowania się do macierzyństwa. Organizatorem akcji jest portal www.baby-shower.pl i Agencja Alltanti.

W konferencji wzięli udział specjaliści, eksperci, dziennikarze i oczywiście przyszłe mamy. Gościem specjalnym była Paulina Przybysz, wokalistka zespołu Sistars, która sama niebawem zostanie mamą. Panie zadowolone były z tematyki zaprezentowanych wykładów. Nieoceniona była też możliwość osobistego porozmawiania z ekspertami i uzyskania bezcennych dla przyszłych mam rad.

Jak do ciąży powinna się przygotować kobieta i na co powinna zwrócić uwagę w czasie jej trwania? Na te ważne pytania odpowiedział Dr n med. Jacek Tomaszewski. Przyszłe mamy dowiedziały się z jakimi problemami będą mogły się spotkać i jak im zaradzić. Wśród praktycznych rad Dr Tomaszewski wymienił zmianę trybu życia, zwiększenie aktywności fizycznej i dostosowanie pracy zawodowej do nowej sytuacji.

Zaproszone na spotkanie Panie w ciąży spotkały się w jednym miejscu i wysłuchały wykładów prezentowanych przez lekarzy, ekspertów oraz partnerów spotkania. Wśród nich była Pani Paulina Przyszybysz (niegdyś zespół Sistars), która już niebawem zostanie mamą.

Ważnym czynnikiem wpływającym na prawidłowy przebieg ciąży jest stosowanie właściwej diety przez przyszłą mamę. Dr farm Grzegorz Demski przedstawił więc uczestnikom konferencji informacje na temat uzupełniania codziennej diety witaminami i minerałami. Polecił przyszłym mamom zażywanie rekomendowanych przez lekarzy kluczowych suplementów diety zawierających m.in. kwasy Omnega-3 (jednym z najpopularniejszym suplementów diety dla kobiet w ciąży jest preparat Prenate Elite zawierający wszystkie niezbędne składniki).

Wszyscy wiemy doskonale jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywa samopoczucie mamy. Panie w pięknym okresie jakim jest ciąża nie powinny więc zapominać o samych sobie. Jak bezpiecznie stosować w czasie ciąży kosmetyki, czy kobiety muszą rezygnować ze swoich ulubionych, stosowanych na co dzień produktów? Pani mgr Ewa Kaźmierczak z Pionu Badań Rozwoju Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris odpowiedziała uczestniczkom konferencji na te pytania oraz przedstawiła nową linię kosmetyków dla kobiet w ciąży, którą osobiście poleca szczególnie mamom w okresie ciąży i karmienia (Pharmaceris M). Panie, których skóra ma skłonności do atopii wysłuchały rad Pani Agnieszki Skiby, Wicedyrektor Działu Kosmetyków firmy Miralex Sp. z o.o. oraz zapoznały się z kosmetykami marki Frei, polecanymi w walce z rozstępami i cellulitem, które pomagają paniom szybko przywrócić do formy po porodzie.

Niespodzianką dla uczestniczek konferencji było wystąpienie Pani Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej – mamy, dziennikarki i autorki książki “Mama i tata to my”. Pani Paulina Smaszcz-Kurzajewska ekspert w dziedzinie zdrowia, rozwoju i żywienia dzieci, opowiadając o własnych doświadczeniach, błędach i sukcesach obaliła kilka mitów o zdrowiu, rozwoju i żywieniu dzieci. Zachęciła uczestniczki do przeczytania książki pt. “Mama i Tata to my”, która właśnie pojawiła się na rynku.

Na konferencji nie obyło się także od prezentacji nowości jakie pojawiają się na rynku, i które od niedawna pomagają rodzicom w opiece nad dzieckiem. Informacje na temat komórek macierzystych, zasad ich pobierania i zamrażania przedstawił Dr Dariusz Bruczkowski z Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Wyjaśnił, że krew pępowinowa, pobierana podczas prostego, krótko trwającego zabiegu nie powodującego żadnego zagrożenia ani dla noworodka ani dla jego matki jest nieocenionym skarbem, który w przyszłości może uratować życie dziecku lub jego rodzeństwu.

Ważnym tematem, o którym coraz częściej mówią eksperci zajmujący się rozwojem dziecka, jest kwestia zaburzeń oddychania. Pani Dorota Buczek z firmy Delauer opowiedziała uczestnikom konferencji o bezdechach i konieczności ich monitorowania. Zaprezentowała bezprzewodowy monitor oddechu Respisense, pierwszy na świecie całkowicie bezpieczny i w pełni przenośny monitor oddechu niemowlęcia, który ułatwia dzieciom właściwą opiekę nad dzieckiem.

Zaproszone na spotkanie mamy wyszły z torbami prezentów, które z pewnością umilą im kolejne tygodnie oczekiwania na dziecko. Większość Pań i dziennikarek wyraża chęć uczestnictwa w kolejnych edycjach konferencji z cyklu AKADEMII ZDROWEJ CIĄŻY.

Dodatkowych informacji udzielają:
Katarzyna Pawłowska 0602 178 731 

 

 

 

kasia.pawlowska@baby-shower.pl
www.baby-shower.pl

 

Katarzyna Bielska
Agencja Alltanti

katarzyna.bielska@alltanti.pl
www.alltanti.pl

Sponsorzy konferencji:

Polski Bank Komórek Macierzystych, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris SA (Pharmaceris), ASA Sp. z.o.o.(FemiFeral, LaciBiosR femina), Miralex Sp. z o.o. (Frei, Cicatridina, Maltan), Wosana S. A. (woda Mama i ja), Sciele Pharma (Prenate Elite), Grodziskie Zakłady Farmaceutyczne “Polfa” Sp. z o.o. (Folik), Delauer (Monitory oddechu Respisense), Iga Production (Wydawca książki Pani Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej “Mama i Tata to my”). Salę w budynku Focus udekorowała firma DECORADOR. 
Za upominki dziękujemy firmie Thalgo oraz Abrakadabra.

Patroni medialni:

Radio Kolor, Fundacja MaMa, Twoje 9 miesięcy, Zdrowie, poradnik zdrowie.pl, kobiety.pl, Spa & Wellness Magazine, Spaplanet.pl, dziecko24.pl, medialine.pl, fit.pl


Scroll to Top