42,195 km = 42 Niezbędniki rodzica wcześniaka, czyli…

… jak i dlaczego warto pobiec dla Fundacji Wcześniak w PZU Maratonie oraz PZU Półmaratonie Warszawskim

Fundacja Wcześniak jest partnerem dwóch największych imprez biegowych w Polsce, organizowanych przez Fundację ?Maraton Warszawski?. PZU Maraton Warszawski od 40 lat odbywa się we wrześniu, zaś 14. edycja PZU Półmaratonu Warszawskiego będzie miała miejsce w marcu 2019 r. Jak wynika z nazwy, obie imprezy odbywają się w Warszawie. Udział w powyższych biegach, poza niesamowitym przeżyciem, nauką samodyscypliny związanej z treningami, potężną dawką kondycji fizycznej jest także okazją do wsparcia finansowego Fundacji Wcześniak. Jak? To całkiem proste. Każdy z biegaczy, który zapisuje się na start, może wybrać ścieżkę charytatywną. Dzięki temu środki z opłaty za pakiet startowy zostaną przekazane Fundacji Wcześniak. Dodatkowo, za pośrednictwem strony internetowej, rodzina i znajomi biegacza mogą wpłacać środki, które dodatkowo wesprą cel charytatywny Fundacji. W 2018 r. próg udziału w Maratonie Warszawskim w ścieżce charytatywnej został ustawiony na 350 zł. Tyle środków musi wpłacić biegacz (sam lub przy wsparciu innych osób), aby otrzymać pakiet startowy. Środki te trafią na rachunek Fundacji Wcześniak, zgodnie z regulaminem akcji #BiegamDobrze.

Dlaczego warto? Przede wszystkim dlatego, iż dzięki każdej osobie, która zapisze się na Maraton Warszawski, Fundacja wyda 42 Niezbędniki rodzica wcześniaka. Przebiegnięcie zaś Półmaratonu Warszawskiego zaowocuje wydaniem 21 Niezbędników. Każdy przebiegnięty kilometr to 1 Niezbędnik rodzica wcześniaka, który trafi do rodzin wcześniaków.

Zatem do biegu, gotowi, zapisujemy się na start. Oto szczegółowy instruktaż:

Krok 1.
Na początek usiądź przed komputerem i wejdź na stronę imprezy biegowej. W dniu pisania niniejszego tekstu aktywna jest strona http://pzumaratonwarszawski.com/. Wygląda tak, jak na poniższym zdjęciu z ekranu.

Krok 2.
Wybierz tak zwaną ścieżkę charytatywną zapisów, klikając w ikonę ?Pobiegnij charytatywnie?.

Zostaniesz przeniesiony na podstronę #BiegamDobrze, gdzie można dowiedzieć się więcej szczegółów, przeczytać regulamin czy przejrzeć zbiórki innych zapisanych biegaczy.

Krok 3.
Kliknij w ikonę ?Weź udział?, wybierając imprezę biegową PZU Maraton Warszawski (lub odpowiednio PZU Półmaraton Warszawski).

Dzięki temu przejdziesz do listy imprez biegowych. Tu wybieramy PZU Maraton Warszawski lub PZU Półmaraton Warszawski. Aktywna będzie jedna z nich, lecz cykl wydawniczy Niezbędnika rodzica wcześniaka obejmuje dwie imprezy.


Krok 4.
Kliknij w ikonę ?Zapisz się?, dokonując rejestracji bądź podając swój login i hasło, jeżeli biegłeś w jednym z poprzednich biegów organizowanych przez Fundację ?Maraton Warszawski?. Wybierz ścieżkę charytatywną?

? zaznaczając wśród organizacji ? Fundację Wcześniak.


Krok 5.
Podaj swoje dane, ustaw opcjonalnie zdjęcia i filmy w galerii oraz indywidualny cel wysokości środków, jakie chcesz zebrać. Opisz wyzwanie, z jakim chcesz się zmierzyć, np. Pomagam Fundacji Wcześniak wydać Niezbędnik rodzica wcześniaka. 42,195 km = 42 Niezbędniki, jakie trafią do szpitali w całej Polsce.


Krok 6.
Kliknij zapisz i zakończ, aby przejść do strony, gdzie wskażesz prognozowany czas i województwo, z jakiego pochodzisz.

Na Twój adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z potwierdzeniem rejestracji i linkiem do tej strony, czyli strony Twojej zbiórki. Za jej pośrednictwem każdy może dokonać wpłaty na wybrany przez Ciebie cel. Jeżeli nie zamieścisz swojego zdjęcia (zachęcamy) ? strona Twojej zbiórki będzie wyglądać tak:


Krok 7.
Wpłać dowolną kwotę środków za pomocą formularza po prawej stronie ekranu (można dokonać wpłaty kartą płatniczą). Odważ się. Namów rodzinę i znajomych, aby wsparli Twój cel. Zobaczysz, iż dzięki temu będą aktywnie kibicować Ci w treningach, co przyczyni się do większej motywacji i zaowocuje lepszym rezultatem na mecie. Twoją zbiórkę każdy będzie mógł wyszukać na stronie głównej zapisów. Strony zbiórek wyglądają tak, jak na poniższym zdjęciu ekranu.

W ten sposób w 7 krokach można zapisać się na bieg. Po odbiór pakietów startowych zapraszamy na stoisko Fundacji Wcześniak podczas targów organizowanych w piątek i sobotę przed biegiem. Aby dobiec do mety maratonu lub półmaratonu, trzeba będzie zrobić dużo więcej kroków. Ale gwarantuję ? warto wziąć udział w akcji #BiegamDobrze. Niezbędnika rodzica wcześniaka jest sfinansowany między innymi ze zbiórek biegaczy. Poza wszystkim po kilku maratonach przebiegniętych w życiu oraz już prawie stu ukończonych półmaratonach uczciwie mogę powiedzieć, iż nic tak dobrze nie wpływa na zdrowie ciała i duszy, jak bieganie. Wierzę, że pobiegną Państwo razem ze mną dla Fundacji Wcześniak.

 

dr Tomasz Makaruk
Prezes Zarządu Fundacji

 

Scroll to Top