Patrycja i Maurycy Niczyporuk

Patrycja i Maurycy Niczyporuk są podopiecznymi Fundacji Wcześniak.

 

Patrycja i Maurycy NiczyporukNasze kochane bliźnięta, Patrycja i Maurcy, urodziły się w 29. tygodniu ciąży. Od początku ciąża bliźniacza była pod nadzorem specjalistów, również wymagała hospitalizacji od 26. tygodnia. Istniało zagrożenie życia jednego płodu. Lekarze początkowo nie dawali szans Patrycji, stawiane diagnozy przygotowywały nas na najgorsze.

Patrycja przyszła na świat z masą urodzeniową 380 g, natomiast Maurycy z wagą 1200 g. Zaraz po urodzeniu brat poradził sobie lepiej niż siostra, która pozostawała w szpitalu prawie 3 miesiące. Patrycja wyszła do domu ze szpitala św. Zofii w przeddzień Dnia Wcześniaka, a podczas jej wypisu obecny był Prezydent Warszawy. Udało jej się przez czas pobytu w szpitalu przybrać na wadze ponad pięciokrotnie. Maurycy był już od miesiąca w domu, gdy dołączyła do niego siostra. Wypis Patrycji uwiecznił Szpital św. Zofii we wpisie na Facebooku.

Do końca lutego 2022 r. mieliśmy wypełniony praktycznie każdy tydzień wizytami dzieci u lekarzy specjalistów. Dziś Patrycja i Maurycy, po 8 miesiącach od urodzenia mają się coraz lepiej, a rokowania Patrycji wyglądają optymistycznie. Patrycja waży 4,5 kg i na pewno wiele pracy przed nią i nami, by dogoniła rówieśników w przyszłości. Maurycy waży ponad 8 kg .

Rodzeństwo jest bardzo radosne i uroczo się uśmiecha, łapiąc coraz większy kontakt z otoczeniem.

Potrzebujemy Waszego wsparcia, by zapewnić dzieciom odpowiednią opiekę medyczną i rehabilitację. Możecie przekazać Patrycji i Maurycemu swoje 1,5% podatku:

KRS 0000191989
Cel szczegółowy: Patrycja i Maurycy Niczyporuk

lub darowiznę na ich subkonto o numerze 54 1240 6351 1111 0011 1012 5467. 

Dziękujemy i zapraszamy na małą galerię zdjęć naszych bliźniaków:

Karta informacyjna


Imię
Patrycja
Tydzień
29
Waga
380 g
Wzrost
Data
2021

Karta informacyjna


Imię
Maurycy
Tydzień
29
Waga
1200
Wzrost
Data
2021

Scroll to Top