Karolina Borowska

Karolina Borowska jest podopieczną Fundacji Wcześniak.

Karolina Borowska

Karolinka chciała przyjść na świat już w 32. tygodniu ciąży, ale dzięki lekarzom udało się donosić ciążę do 35. tygodnia. Dodatkowo w trakcie narodzin okazało się, że Karolcia ma supeł prawdziwy na pępowinie. Myśleliśmy, że bardzo powolny rozwój Córki, spowodowany jest wcześniactwem i niedotlenieniem, które miało miejsce w skutek zaciskającego się supła, ale po bardzo ciężkich 3 latach okazało się, ze Karola ma rzadką genetyczną chorobę o nazwie Zespół Angelmana. Zanim została zdiagnozowana, całe miesiące spędziliśmy w szpitalach.

Trwa ciągła wielospecjalistyczna i kosztowna rehabilitacja. Karola ma padaczkę lekooporną. Jest na 2 lekach przeciwpadaczkowych. Nie mówi i mówić nie będzie, ale mamy swoje sposoby na komunikację. Nie chodzi samodzielnie, postawiona na nogi i z dużą asekuracją jest w stanie pokonać spory odcinek drogi, ale ogólnie funkcjonuje na podłodze. Niestety, na tę chwilę Karolcia jest zależna od nas i to w każdej dziedzinie życia. Aktualnie Karola chodzi do szkoły do I klasy i jest rehabilitowana wielospecjalistyczne.

Do tej pory dzięki 1% podatku mogliśmy dofinansować zakup wielu sprzętów do rehabilitacji, opłacić zakup leków, pieluch, turnusów rehabilitacyjnych, ortez itp. Karola jest bardzo dzielna w tym wszystkim, w swoim tempie robi postępy.

Bardzo dziękujemy za każde rozliczenie 1% dla Karoliny, dzięki któremu możemy więcej zdziałać. Dzięki ciężkiej pracy Karola zwiększa swój komfort życia. Nie jest dzieckiem leżącym, jak to prognozowali lekarze. Jest bardzo pogodna, towarzyska, ciekawa, okazuje emocje, jest uparta, jak to “Angelmany” dostaje swojej głupawki i śmieję się, zarażając tym śmiechem wszystkich dookoła. Skradła serce niejednej Cioci w przedszkolu i nie tylko. Oby zawsze miała wokół siebie takich cudownych ludzi, którzy podejdą do Niej z sercem a Karola odwzajemni się przytulaskami 🙂

Proszę przekaż Karolinie 1,5% swojego podatku dochodowego

KRS: 0000191989

cel szczegółowy: Karolina Borowska

Dane do wpłat darowizn:

nr subkonta: 41 1240 6351 1111 0010 5044 9070, Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom

  Karolina Borowska fundacja wcześniak

Karta informacyjna


Imię
Karolina
Tydzień
35
Waga
2370 g
Wzrost
49
Data
2012

Scroll to Top
1,5% podatku