Michalina Białczak

Michalina Białczak jest podopieczną Fundacji Wcześniak. 

Michalina jest skrajnym wcześniakiem z 26. tygodnia ciąży, powikłanej hipotrofią i bezwodziem od 23. tygodnia ciąży. Urodziła się przez cesarskie cięcie w stanie ciężkim, ważyła 500 g, każdy dzień był dla niej walką o życie.

Nie mogła sama oddychać, więc była zaintubowana, dużo czasu spędziła w inkubatorze, karmiona była sondą. Po drodze miała zapalenie płuc, RSV, przetaczaną krew, wykryto retinopatię wcześniaczą. Podano jej zastrzyk do oka, by zatrzymać progres choroby. To nie pomogło, więc podjęto leczenie laseroterapią.

Michalina Białczak

Misia miała dwie operacje usunięcia zaćmy na lewe oczko. Ma usuniętą swoją naturalną soczewkę, a jest za mała, by wszczepiono jej sztuczną. Oczko jest mniejsze i wiemy, że reaguje na światło. Czy będzie widziała…? Na razie nikt tego nie wie. Jeździmy prywatnie do Centrum Okulistycznego w Siedlcach, w którym wykonano dla Michasi specjalną soczewkę. Być może dzięki niej oczko zacznie pracować. Jesteśmy pod stałą opieką specjalistów z Olsztyna.

Ostatnia, wrześniowa wizyta w Centrum Zdrowia Dziecka dawała nam nadzieję, że Misia będzie już zakwalifikowania na przeszczep soczewki. Niestety… okazało się, że wszczep metodą, której używają okuliści z CZD jest niemożliwy ze względu na stan oka Michasi. Jest osoba, która wszczepia soczewkę do tęczówki, ale są to pierwsze próby. Poza tym byłoby to zbyt ryzykowne dla Michasi, bo jest jeszcze mała. Czeka nas kolejna próba dobrania twardej soczewki w Poznaniu i kolejne nadzieje…

Michasia jest też rehabilitowana ze względu na to, że jest wcześniakiem i ma obniżone napięcie mięśniowe. Jeździmy na zajęcia z integracji sensorycznej i do neurologopedy. To w skrócie jej mała historia.

Jeżeli chcesz chociaż odrobinkę jej pomóc, przekaż 1,5% podatku:

1,5% podatku dla Michalinki:
KRS 0000191989
pole cel szczegółowy: Michalina Białczak

darowizny:
nr konta: 95 1240 6351 1111 0010 8772 5101 

Serdecznie dziękujemy. Pomagasz jej, nie nam. ❤❤❤❤❤❤❤❤

 

 

Karta informacyjna


Imię
Michalina
Tydzień
26
Waga
500g
Wzrost
Data
6.11.2018

Scroll to Top