Zuzanna Bielecka

Zuzanna BieleckaZuzanna Bielecka jest podopieczną Fundacji Wcześniak.

Zuzanna Bielecka urodziła się w 28 tygodniu z wagą 820 gramów. Dwa miesiące walczyła o życie w inkubatorze. Gdy zabraliśmy córkę do domku, ważyła zaledwie 1 kg i 975 g. Bardzo długa droga była przed nami. Ciągle wizyty u specjalistów, badania, szpitale. W 2015 roku w listopadzie Zuzię zabrało z przedszkola pogotowie z silnym atakiem drgawkowym. Zuzia ledwo przeżyła. Przeżyliśmy horror.

Teraz mała skończyła 6 lat i cierpi na nadciśnienie tętnicze i ma problem z wątrobą. Wyniki są cały czas nieciekawe. Zuzia od małego jest rehabilitowana, chodzi do psychologa-pedagoga, na zajęcia logopedyczne i na rehabilitację. Ma ciągle kontrole u neurologa. Doszły też wyjazdy do Poznania do poradni genetycznej, gdzie Zuzia jest diagnozowania. Jako wcześniak dziewczynka ma cały czas problemy ruchowe, ma duże braki w stosunku do dzieci w jej wieku. Ma opóźniony rozwój psycho-ruchowy. I wiele innych chorób. Poza tym Zuzia to wesoła i radosna dziewczynka.

Styczeń 2017

Zaczęliśmy rok 2017 i z tym nowe wyzwania i nowe badania oraz wizyty Zuzi. Dalej walczymy z nadciśnieniem i nadwagą u Zuzi. Nie jest łatwo powiedzieć dziecku, że tego nie może jeść, tego też nie. No niestety wyniki wątrobowe zmuszają nas do drastycznych cięć jedzenia.Chodzimy jednak dalej na rehabilitacje i się nie poddajemy. Zuzia nadal jest wesoła i przyjazna dla innych.

Karta informacyjna


Imię
Zuzanna
Tydzień
28
Waga
820g
Wzrost
Data
03.12.2010

Scroll to Top