Oliwia Ozóg

Oliwia Ozóg jest podopieczną Fundacji Wcześniak.

Oliwia urodziła się w 25. tygodniu ciąży z wagą 580g i uzyskała zaledwie 3 pkt Apgar. Zanim została wypisana do domu, spędziła w szpitalu 110 trudnych dni – w tym dwa miesiące na OIOM-ie. W 12. godzinie życia wystąpiło zatrzymanie akcji serca. W 8. dobie życia nastąpiła perforacja jelita spowodowana martwiczym zapaleniem jelit. Wykonano wówczas pierwszą z 4 niesłychanie trudnych operacji ratujących życie naszej córeczki. Czasowo została wyłoniona przetoka, z którą córka funkcjonowała przez pierwszy rok życia.

Oliwia OzógNa skutek skrajnego wcześniactwa zdiagnozowano u Oliwii zespół zaburzeń oddychania, odmę płucną, wrodzone zapalenie płuc oraz dysplazję oskrzelowo-płucną. Przez 68 dób od urodzenia, córka była oddechowo niewydolna i była podłączona pod respirator.

Zdecydowanie przedwczesny poród, krytycznie niska masa ciała w chwili narodzin oraz długotrwała wentylacja mechaniczna przyczyniły się do szybko postępującej retinopatii wcześniaczej, która zagrażała utracie wzroku. Jeszcze w trakcie pobytu na oddziale intensywnej terapii, Oliwia przeszła dwukrotnie zabieg laseroterapii celem powstrzymania retinopatii. Wzrok udało się uratować, ale konsekwencją tej choroby jest bardzo duża krótkowzroczność i astygmatyzm.

Z powodu niedokrwistości oraz zaburzeń krzepnięcia, Oliwia podczas pobytu w szpitalu miała przeprowadzoną 12-krotnie transfuzję krwi. Dodatkowo u córki zdiagnozowano hipoglikemię, niedoczynność tarczycy noworodków, stan po krwawieniu okołokomorowym 1-2 stopnia oraz hipoplazję jednej nerki.

Na dzień dzisiejszy Oliwia ma zdiagnozowane opóźnienie psychoruchowe. Niestety nie potrafi chodzić ani mówić.

Ze środków zebranych na subkoncie Oliwii zapewniamy jej terapię w zakresie: rehabilitacji ruchowej, integracji sensorycznej, terapii logopedycznej, terapii wzroku, terapii pedagogicznej, terapii ręki, hipoterapii, dogoterapii, fizjoterapii w wodzie. Finansujemy również wszelkiego rodzaju pomoce terapeutyczne oraz środki ortopedyczne typu ortezy, buty do ortez, chodzik, wózek specjalistyczny i inne.

1,5% podatku dla Oliwii:

w rozliczeniu wpisz numer KRS 0000191989, a w polu “cel szczegółowy”: Oliwia Ozóg.

Numer subkonta Oliwii do wpłat darowizn:

63 1240 6351 1111 0010 5044 8868.

Karta informacyjna


Imię
Oliwia
Tydzień
25
Waga
580 g
Wzrost
31 cm
Data
2013

Scroll to Top