Liliana Konkolewska

Liliana Konkolewska jest podopieczną Fundacji Wcześniak

W sobotę, 26 sierpnia 2023 roku, w godzinach porannych urodziła się moja córka Liliana. Ważyła prawie tyle co torebka cukru, 1050 gramów i mierzyła 37 cm. Przyszła na świat za wcześnie, ponieważ w 28+0 tygodniu ciąży, poród siłami natury. Cała ciąża przebiegała książkowo, robiłam wszystkie obowiązkowe, zalecane i możliwe badania. Ich wyniku zawsze były bardzo dobre i nic nie wskazywało, że córka może urodzić się za wcześnie.

Początkowo stan dziecka był ciężki, w pierwszej minucie dostała 4 punkty Apgar. Podwyższone parametry zapalne, zamartwica urodzeniowa, pneumonia, dużo ropnej wydzieliny z dróg oddechowych, tachykardia, dysplazja oskrzelowo-płucna, zaburzenia krążenia, zaburzenia wodno-elektrolitowe z cechami niewydolności nerek, drożny/nie zamknięty przewód tętniczy, wylew dokomorowy I stopnia, retinopatia, niedokrwistość. Pod respiratorem, zaintubowana była do 17. doby życia. Później wspomagania przez nCPAP do 44. doby życia i na końcu tlenoterapia do 51. doby życia. Czterokrotnie miała przetaczaną krew. Leczenie stopniowo przynosiło poprawę. Każdego dnia Lilka zyskiwała coraz więcej siły.

Do domu została wypisana w 83. dobie życia w stanie dobrym z prawidłowym przyrostem masy ciała. Ważyła 2270 g.

Córka jest silna i nie poddaje się. Ma mnóstwo energii. Jest towarzyska. Prawie cały czas się uśmiecha i śmieje. Lubi śpiewać i tańczyć – oczywiście po swojemu. Powoli odkopujemy się z wizyt lekarskich. Cały czas walczymy z retinopatią, która powoli się wycofuje. Najważniejsze jest wsparcie rozwoju malutkiej.

Ze względu na skrajne wcześniactwo i wrodzone wady od wyjścia ze szpitala córka wymaga rehabilitacji. Przynosi ona widoczne dobre efekty.
Dalsza ciągła rehabilitacja, wsparcie rozwoju jest szansą, że Liliana dogoni swoich rówieśników i w przyszłości będzie sprawną, samodzielną osobą.

Jeśli chcesz wesprzeć rozwój Liliany, możesz przekazać jej swój 1,5%:

KRS: 0000191989
Cel szczegółowy: Liliana Konkolewska

Numer subkonta do wpłaty darowizn: 87 1240 6133 1111 0011 2889 3824

Karta informacyjna


Imię
Liliana
Tydzień
28
Waga
1050 g
Wzrost
37
Data
2023

Scroll to Top
1,5% podatku