Kacper i Olek Cieśla

Kacper i Olek CieślaKacper i Olek Cieśla urodzili się 2 grudnia 2010 roku w Częstochowie w 30. tygodniu ciąży.

Tak wczesne przyjście na świat odbiło się na zdrowiu moich synków. Organizmy chłopców nie były przygotowane do normalnego funkcjonowania ? życia ;-( Z dniem narodzin chłopców dla nas rodziców i lekarzy zaczęła się walka o ich życie, która trwa do dziś.

Olek w 6. dobie życia został przewieziony do Oddziału Intensywnej Opieki Wad Wrodzonych Noworodków w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W 7. dobie życia miał operację w kierunku martwiczego zapalenia jelit przy wadze 1280 g.

Po 3 dniach dołączył do niego Kacperek z podobnym rozpoznaniem lecz uniknął operacji 😉

W Łodzi spędziliśmy 71 dni ciężkich dni!!! W tym czasie u Olka zdiagnozowano zespół zaburzeń oddychania, retinopatię I stopnia w okresie regresji zmian, wylew IV stopnia, encefalopatię niedotleniowo-niedokrwienną, hiperbilirubinemię, zastój żółci w organizmie   i wodogłowie wewnętrzne ;-( natomiast u Kacperka niewydolność oddechową, wadę serca ASD II – ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej, retinopatię I stopnia w okresie regresji zmian, przepuklinę pępkową i pachwinową, niedokrwistość.

W chwili obecnej Aleksander jest po implantacji zastawki torbielowo-otrzewnej w główce, a Kacper po operacji na serduszko (wada wrodzona serca pod postacią ubytku przegrody przedsionków). Maluchy wymagają rehabilitacji, jesteśmy pod opieką poradni neurochirurgicznej, kardiologicznej, okulistycznej, neurologicznej, patologii noworodka w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz gastrologicznej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach. Wyżej wymienione poradnie odwiedzamy 1-2 razy w miesiącu.

Karta informacyjna


Imię
Olek
Tydzień
30
Waga
1280 g
Wzrost
42 cm
Data
2.12.2012

Karta informacyjna


Imię
Kacper
Tydzień
30
Waga
1330 g
Wzrost
42 cm
Data
2.12.2012

Scroll to Top